Критерії, за якими відбувався відбір:
- держави (території), в яких ставка податку на прибуток підприємств на 5% і більше нижчі, ніж в Україні, тобто нижче 13%;
- держави, з якими Україна не уклала міжнародні договори з положеннями про обмін інформацією;
- держави, компетентні органи яких не забезпечують своєчасний і повний обмін податкової і фінансової інформації на запити Державної фіскальної служби України.
Операції з контрагентом, зареєстрованим в державі (на території), включеного до вказаного переліку, визнаються контрольованими для цілей трансфертного ціноутворення з 1 січня звітного року, наступного за календарним роком, в якому держави (території) були включені в цей перелік, за ним подається звіт в контролюючі органи.
Всього в переліку увійшли 85 держав (територій).
У порівнянні з попереднім переліком, у новий додані такі країни як Гваделупа, Гватемала, Французька Гвіана, Співдружність Домінікани, Домініканська Республіка, Естонія, Іран, Куба, Лаос, Латвія, Ліван, Маврикій, Мальта, Марокко, Монако, ОАЕ, Сінгапур, Грузія, Угорщина.
Нагадаємо, що в ЄС склали "чорний список офшорів. В попередній список офшорів увійшли 25 країн, які еліти по всій Європі використовують для ухилення від сплати податків.