Про це пише Financial Times, додаючи, що "чорний список" офшорів з'явився в рамках боротьби Брюсселя зі злісним ухилянням від сплати податків. Втім, принаймні чотири країни, швидше за все, будуть виклчюені з нього. Це Панама, Самоа, Гуам і Маршалові острови. В останню хвилину вони пообіцяли ЄС провести реформи. У інших країн ще є шанс до сьогоднішнього вечора повідомити, чи будуть вони боротися з податковими небесами. Країни Атлантики і Карибського басейну, які постраждали від нищівних штормів минулого літа, мають час до лютого.
Міністри ж фінансів ЄС збираються затвердити список офшорів вже завтра, 5 грудня. Також країнам-учасницям союзу ще потрібно визначитися, як вони будуть відстежувати прогрес у проведенні обіцяних реформ, а також які саме санкції будуть накладені на тих, хто опинився в "чорному списку" офшорів.
Щоб не потрапити в нього, країни повинні виконати три умови. Вони повинні запровадити чесні правали оподаткування, які не будуть передбачати надання преференцій чи спеціальних угод, які дозволяють компаніям переміщати прибутки з метою уникнення оподаткування. Вони також повинні досягти відповідності стандартам прозорості, сформульованих Організацією економічної співпраці і розвитку.
Нагадаємо, Європейський союз через податкових офшорів щорічно втрачає 60 млрд євро податків на прибуток підприємств. Франція закликала позбавити офшори права отримувати допомогу від МВФ та інших глобальних фінансових інститутів. Міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер сказав, що останні викриття ухиляння від сплати податків показало, що урядовцям потрібно докладати більше зусиль для ліквідації подібних схем. А створення будь-якого "чорного списку" податкових небес повинен бути підкріплений санкціями.