Перший заступник глави Міністерства закордонних справ України Еміне Джапарова повідомила, що представники МЗС провели обговорення планів адвокації Кримської платформи зі Світовим конгресом українців. Про це вона написала в Twitter.
"Обговорили зі Світовим Конгресом Українців план адвокації Кримської платформи. Переконана, що значну роль в процесі її адвокації будуть відігравати громадські організації та ведуча частина української діаспори, тому будемо вдячні за підтримку наших зусиль з боку СКУ", - йдеться в повідомленні.
Обговорили зі Світовім Конґресом Українців план адвокації Кримської платформи. Переконайся, что значний роль у процесі ее адвокації відіграватімуть Громадські организации & провід української діаспори, тому будемо Надзвичайно вдячні за підтримку наших зусіль з боку СКУ. pic.twitter.com/vYLJwPNzYM
- Emine Dzheppar (@EmineDzheppar) April 28, 2021
У вересні 2020 року президент Володимир Зеленський закликав світову спільноту взяти участь у створенні міжнародної платформи по деокупацію Криму, а також підтримати оновлену резолюцію про ситуацію з правами людини на включеному півострові.
Кримська платформа буде працювати на кількох рівнях. Перший - найвищий політичний рівень, до якого приєднаються глави іноземних держав та урядів. Другий - рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони. Третій - міжпарламентський рівень. І четвертий - рівень неурядових експертів.
Про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли США, Великобританії, Туреччини та інших країн.
Перший саміт Кримської платформи пройде в травні наступного року в Києві. Крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на протидію анексії Криму Росією, серед завдань платформи також протидію загрозам РФ в Чорному і Азовському морях.
Детальніше про мету Кримської платформи та про те, як вона співвідноситься зі Стратегією з деокупації та реінтеграції Криму, читайте у статті Еміне Джапарової “Локомотив деокупації Криму”.