Представник Кабміну у Верховній Раді Ірина Верещук заявила про те, що зустріч у "нормандському форматі" може відбутися у жовтні-листопаді або грудні. При цьому вона стверджує, що "формули Штайнмайера" по суті немає.
"Ви чули президента Зеленського, який говорив – як можна швидше. Він працює над тим, щоб зробити якомога швидше можливою таку зустріч. Я думаю, за моїми прогнозами, вона повинна відбутися восени, тобто жовтень, листопад, грудень", - заявила Верещук журналістам у кулуарах парламенту.
При цьому вона зазначила, що ніякої "формули Штайнмайера" немає. За словами Верещук, це "усна домовленість, усний алгоритм, який передбачав певну модель проведення виборів".
"Ми (парламент) не будемо голосувати ні за які формули, ні за які закони, які стосуються питань врегулювання конфлікту на Донбасі. Немає ніяких формул, які б не відповідали національним інтересам України", - говорить Верещук.
Вона додала, що є "тільки підписаний лист, українська сторона взяла до уваги лист Сайдіка (представника ОБСЄ Мартіна Сайдика – ред.), в якому пояснюється можливе проведення виборів за певних умов". За її словами, в цьому листі йдеться про той абзац, "який і називають формулою Штайнмайера".
Увечері 1 жовтня президент Володимир Зеленський повідомив, що Тристороння контактна група погодила "формулу Штайнмаєра" і розведення сил і засобів в районі Петрівського і Золотого. Мешканцям "сірої зони" Зеленський особисто гарантував безпеку. Він також анонсував розробку нового законопроєкту про "особливий статус" Донбасу з урахуванням "формули Штайнмаєра". Заяви Зеленського спровокували масові протести в Києві й інших українських містах. 2 жовтня в мережі опублікували листа з підписаною в Мінську "формулою Штайнмайера"
Ще 12 вересня президент Володимир Зеленський висловив готовність обговорювати "формулу Штайнмаєра" на майбутньому саміті "нормадской четвірки". Реалізації "формули" вимагає РФ – у Кремлі заявили, що наполягатимуть на "письмових гарантіях" напередодні та під час саміту. Проте 18 вересня українська делегація в ТКГ відмовилася підписувати запропонований росіянами варіант "формули Штайнмаєра".
Другий президент Леонід Кучма, який очолює українську делегацію в ТКГ, висловив упевненість у тому, що "формулу Штайнмаєра" на зустрічі у Нормандії затверджено не буде, і Зеленський не погодиться на "особливий статус" і вибори на окупованій території до виведення російських військ.
Тим часом міністр закордонних справ Вадим Пристайко дав згоду на "формулу Штайнмаєра" на зустрічі політичних радників лідерів "нормандської четвірки" 2 вересня. Пристайко також запропонував провести місцеві вибори на всій території України, включно із окупованим Донбасом.
Згодом Зеленський заявив про неможливість проведення виборів в ОРДЛО без виведення звідти російських військ. Докладніше читайте в статті Тетяни Силіної "Формула вибору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".