Правозахисна організація Human Rights Watch просить не допустити зупинки розслідування справ Майдану

Поділитися
Правозахисна організація Human Rights Watch просить не допустити зупинки розслідування справ Майдану Злочини проти учасників Майдану повинні бути розкриті
Міжнародні правозахисники звернулися до влади України

Правозахисні організації в різних країнах уважно стежать за розслідуванням злочинів проти учасників Майдану, яке, на жаль, здійснюється дуже повільно і неефективно.

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) звернулася до влади України із закликом не зупиняти розслідування по справах Майдану.

"Українській владі слід зробити кроки для забезпечення продовження розслідування і збереження результатів вже виконаної роботи у справах, пов'язаних з Майданом. Уряду слід встановити процедури, що дозволяють слідчим, які працювали у цих справах, продовжувати брати участь в розслідуванні. Сім'ям жертв злочинів, пов'язаних з Майданом, не слід так довго чекати відправлення правосуддя, щоб воно опинилося під загрозою з боку бюрократії", - йдеться у повідомленні.

Як повыдомлялося, з 20 листопада прокуратура втратила повноваження розслідувати кримінальні провадження справ Майдану. Всі справи щодо злочинів проти активістів Революції гідності мають бути передані до ДБР, внаслідок чого всі поточні справи про злочини на Майдані 2013-2014 років були фактично припинені. Водночас жодному конкретному підрозділу ДБР не було доручено займатися розслідуваннями справ Майдану.

Адвокат сімей Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська оголосила голодування увечері 21 листопада через загрозу припинення розслідування злочинів проти учасників Революції Гідності.

Перед цим адвокати сімей Героїв Небесної Сотні закликали Верховну Раду прийняти поправку, яка дозволила б перевести слідчих з Управління спецсрасследований ГПУ до ДБР за спрощеною процедурою, щоб не допустити зупинки розслідування справ Майдану. Це необхідно зробити, так як Генпрокуратуру позбавили функції досудового слідства.

3 жовтня начальнику Управління спецрозслідувань ГПУ Сергієві Горбатюку повідомили, що він звільнений. Горбатюк вважає наказ генепрокурора Руслана Рябошапки незаконним і пообіцяв оскаржити його в суді.

Тим часом, в ДБР повідомили про створення слідчого відділу для розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності. ГПУ передала ДБР справи Майдану. Адвокат Євгенія Закревська заявила, що це "передача справ у порожнечу", так як слідчим ДБР, які не працювали в Управлінні спецрозслідувань, знадобитися дуже багато часу, щоб вникнути у суть матеріалів.

Як повідомляв Горбатюк, в справах про злочини проти учасників Євромайдану українські суди винесли 48 вироків. При цьому лише дев'ять із них стосуються реального позбавлення волі.

Уданий час в справах про злочини проти Євромайдану оголошено підозру більш ніж 440 людям, обвинувальні акти щодо 288 скеровано до судів.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі