Колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в інтерв'ю Інні Ведерниковій заявив, що конкретно зараз Україну потрібно рятувати від ковіда і паралельно виводити з економічної кризи. Кращий інструмент в цій ситуації - професійний прем'єр і компетентний Кабмін.
"Я недавно був на ефірі, де було включення прем'єр-міністра Дениса Шмигаль. Критично в цій ситуації одне: діагноз, який прем'єр ставить економіці. У нього все працює", - сказав Гройсман.
У даний момент експерти дружно прогнозують найжорстокіше падіння економіки України вже навесні. І, за словами Гройсмана, це цілком можливо.
"У мене немає точних даних по Держказначейству, але якщо ви мене запитаєте, чи вірю я в це? Вірю. Вони цей день наближали, як могли. В березні місяці потрібно було починати глобально підтримувати економіку і людей. Це зроблено не було. В результаті залишилося не так багато інструментів. Але в будь-якому випадку потрібно фінансовим ресурсом підтримати економіку. Бізнесу сьогодні дуже важко. Безробіття зростає, доходів у людей немає, соціальні пакети скоротили. тобто були прийняті абсолютно неправильні управлінські рішення. Це все потрібно міняти", - пояснив він.
За його словами, бізнесу не треба давати кредити під 9%, щоб вони платили цими грошима людям зарплати. Замість цього потрібні кредити під нуль і ніякого «великого будівництва».
"Потрібні податкові канікули для бізнесу, плюс - шукати інші компенсаторні механізми. Ви знаєте, те, про що я говорив навесні, і на що плювати хотів уряд, мер Вінниці почав робити. Там пройшла вакцинація людей 60+, працює фонд «Стоп вірус».,створено запас медикаментів, вводяться нові ліжкомісця для хворих, створені нові лабораторії та включені компенсаторні механізми для бізнесу", - сказав Гройсман.
Не допомагаючи бізнесу, уряд втрачає не тільки доходи, а й сам бізнес. При цьому, якщо країна не підтримала підприємство, то воно впало разом з усіма своїми робітниками. Гройсман переконаний, що замість того, щоб шукати оптимальний варіант, уряд почав напружувати людей касовими апаратами.
"Безумовно, у великих супермаркетах це потрібно зараз, тому що там банально ухиляються від сплати податків. Але скажіть, на ринку невеликої громади чи на часі зараз вантажити підприємця, який ледве зводить кінці з кінцями? Де він візьме гроші на бухгалтера і касовий апарат?", - заявив він.
Коментуючи питання журналіста про введення як карантину вихідного дня, так і повного тритижневого локдауна, Гройсман заявив, що на даний момент довіру людей до дій уряду і в частині карантину, і в частині профілактики втрачено.
"У цій ситуації діяти потрібно із залученням тих, до кого ця довіра є - це місцева влада, міські голови. Потрібно передавати їм необхідний ресурс і повноваження, потрібно входити з ними в щоденний контакт і координацію, щоб вони були залучені до планування і реалізації рішень по боротьбі з епідемією. Тобто потрібно ділити з місцевою владою відповідальність і допомагати їй, а не воювати. Причому робити це потрібно максимально швидко. Я проти непродуманих рішень. Будь-які рішення повинні бути обумовлені не інтуїцією, а аргументами. і завжди потрібно пам'ятати, що вони зачіпають інтереси людей. Поряд з будь-якими обмеженнями повинна бути передбачена реальна сильна підтримка людей в цей важкий час", - резюмував колишній прем'єр-міністр.
З чим і навіщо Володимир Гройсман хоче повернутися у велику політику? Чи піде він прем'єром в команду Зеленського? Що пов'язує Гройсмана з Рінатом Ахметовим? Які механізми державного управління потрібно включити прямо зараз, щоб утримати країну? Відповіді на ці та інші актуальні питання читайте в інтерв'ю Інни Ведерникової з експрем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом на ZN.UA.