Постійний представник 3 в ООН Віталій Чуркін заявив, що запропоновані Малайзією та Нідерландами проекти резолюції Ради Безпеки ООН і статуту міжнародного трибуналу для кримінального переслідування відповідальних за збитий "Боїнг" "Малазійських авіаліній" в небі над східною Україною є безперспективними.
"Я особисто не бачу ніякої перспективи в цих документів. Їх треба відкласти в сторону, дочекатися результатів розслідування і потім вже подумати, як ефективніше організувати судовий розгляд", - зазначив Чуркін.
Раніше заступник глави МЗС Росії Геннадій Гатілов заявив, що РФ в принципі не влаштовує ідея створення трибуналу для кримінального переслідування відповідальних за збитий над Донбасом "Боїнг" "Малазійських авіаліній", так як розслідування даного інциденту ще не завершено і прецедентів для створення подібних органів не було.
"Ми з досвіду знаємо, що це дуже трудомісткий процес. В даному випадку, він представляється нам політично нелогічним і непотрібним. Ми цю резолюцію, її спроби провести через СБ, вважаємо контрпродуктивними", - сказав заступник глави МЗС РФ.
На початку липня постійний представник Нової Зеландії при ООН Джерард ван Бохем заявив, що Малайзія має намір подати в Раду Безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу по аварії пасажирського літака Boeing-777 на сході України. "Малайзія оповістила членів Ради вранці про намір представити резолюцію щодо MH17", - уточнив Ван Бохемен.
Міністр транспорту Малайзії Лиоу Тіонг Гавкіт заявив, що Малайзія підтримує пропозицію про створення під егідою ООН міжнародного трибуналу для прискорення розслідування причин аварії на сході України Boeing авіакомпанії Malaysia Airlines і покарання винних. В даний час, за його словами, питання про створення такого трибуналу знаходиться в стадії обговорення.
Боїнг-777 "Малайзійських авіаліній", що здійснював рейс Амстердам - Куала-Лумпур був збитий 17 липня в Донецькій області. На його борту перебували 298 осіб. Всі пасажири і члени екіпажу загинули.
Передбачається, що літак збила ракета ЗРК "Бук-М1", випущена з району контрольованого бойовиками міста Сніжне. 2 червня радник генконструктора російського концерну ППО "Алмаз-Антей" Михайло Малишевський заявив, що в малайзійський "Боїнг", на думку експертів підприємства, дійсно влучила зенітна керована ракета комплексу "Бук-М1". Однак він стверджує, що характер пошкодженьспростовує версію про пуск ракети із району Сніжного.
Контррозвідка СБУ зібрала докази причетності бойовиків і РФ до катастрофи "Боїнга". А слідчі прокуратури Нідерландів мають достатньо доказів, щоб встановити винних у катастрофі малазійського "Боїнга" в Донбасі.