Посол ЄС: Доля угоди про асоціацію буде залежати від ситуації в Україні

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Євросоюз, у першу чергу, турбує вибіркове використання правосуддя щодо Тимошенко і Луценка. Незадоволені в Європі і виконанням Україною вимог ЄС в частині проведення реформ. Все це впливає на процес ратифікації угоди про асоціацію.

Процес ратифікації угоди про асоціацію України та Європейського союзу буде залежати від внутрішньої ситуації в Україні. Про це заявив глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра.

"Угода про асоціацію України з ЄС перед ратифікацією має бути підписана. І її не може бути ратифіковано без підписання. Тому спочатку країни ЄС повинні прийняти політичне рішення про свою згоду підписати такий документ з Україною. А тільки після цього буде ратифікація угоди в національних парламентах ЄС", - зазначив він.

Разом з тим, за його словами, ЄС проведе правову оцінку можливостей часткового застосування окремих положень угоди про асоціацію до ратифікації документа в цілому.

Тейшейра знову нагадав, що ЄС турбує вибіркове використання правосуддя щодо екс-прем'єра України Юлії Тимошенко та екс-глави МВС Юрія Луценка.

«Ці справи є основними каменями спотикання на шляху політичної асоціації України та ЄС», - зазначив він.

Глава представництва ЄС нагадав, що «провідні політики ЄС не раз зверталися до України, щоб лідерам опозиції було надано право на участь у виборах». «Але офіційного рішення ЄС немає. Однак це питання викликає величезну стурбованість у країнах ЄС", - заявив він.

Крім того, "викликає стурбованість те, як було змінено Конституцію України, як пройшли місцеві вибори». «Якщо нинішня ситуація продовжуватиметься, то серед лідерів європейських країн, а також парламентів, буде схвильованість щодо того, що відбувається в Україні", - додав Тейшейра .

Також, за його словами, Україна не виконує вимоги ЄС в частині проведення реформ.

"ЄС хвилює процес реформ в Україні. Ми багато чули про наміри і плани уряду в частині проведення реформ. ЄС підтримував всіляко ці наміри. Але сьогодні склалася ситуація, коли основна частина технічної допомоги ЄС в цьому питанні зупинена. Зокрема, у сфері фінансів. І більшість пропозицій ЄС в цій частині не виконуються", - сказав Тейшейра.

З його слів, підтвердженням є прийняття закону про державну службу.

Глава представництва ЄС також наголосив на важливості проведення виборів до Ради: "У жовтні в Україні відбудуться вибори до Верховної Ради. Це дуже важлива подія. ЄС буде дуже уважно спостерігати, як за підготовкою, так і за проведенням виборів. Також ми будемо стежити за тим, як буде розвиватися ситуація після виборів. По суті, ці вибори покажуть, наскільки Україна вірна цінностям демократії, європейським стандартам».

Нагадаємо, Україна і Євросоюз 30 березня після п'яти років переговорів парафували угоду про асоціацію, частиною якої є створення зони вільної торгівлі. Незважаючи на те, що парафування є технічною процедурою, українська влада вважає це великим успіхом і початком процесу набуття країною членства в ЄС. Поки дата підписання угоди про асоціацію не визначена, в Києві сподіваються, що це відбудеться протягом року. !zn

Читайте також:

Для євроінтеграції Україні потрібні глибокі демократичні реформи, - єврокомісар

Брюссель вимагає від України виконати політичні умови для підписання Угоди про асоціацію

Німеччина поки проти ратифікації Угоди про асоціацію з Україною

Єврокомісар Фюле: Для євроінтеграції Україні необхідні глибокі демократичні реформи

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі