Посол РФ заявив про значення переговорів Януковича і Путіна для нормалізації ситуації в Україні

Поділитися
Посол РФ заявив про значення переговорів Януковича і Путіна для нормалізації ситуації в Україні
Російський посол високо оцінив значення двосторонніх відносин для нормалізації внутрішньополітичної ситуації в Україні.

Майбутнє 17 грудня шосте засідання російсько-української Міждержавної комісії під головуванням президентів двох країн Віктора Януковича, Володимира Путіна "свідчить не тільки про відповідальне ставлення РФ до зв'язків з Україною, але і про значення двосторонніх відносин для нормалізації внутрішньополітичної ситуації в Україні". Про це в інтерв'ю ИТАР-ТАСС заявив посол РФ в Україні Михайло Зурабов.

"Хоча економічне становище України на даний момент обговорюється в різних форматах і не тільки з подачі України, сьогодні це не є ключовим пунктом у внутрішньополітичній порядку денному, - сказав він. - Коли представники економічного блоку уряду говорять про курс гривні або про відтік капіталу, то це якраз те, що не тільки може посилити місцеві протести в разі дестабілізації обстановки, але і вплинути на терміни досягнення внутрішньополітичної компромісу".

Як підкреслив російський посол, кількість документів, які планується розглянути на зустрічі - меморандумів, міжурядових угод, "дорожніх карт", "досить значно". "Вони охоплюють широкий круг - співпраця у сфері високих технологій, сфери енергетики, нормалізацію взаємної торгівлі та усунення митних бар'єрів, що перешкоджають доступу українських товарів у Росію і російських - в Україну, - пояснив він. - Очікується підписання непересічного договору про сучасних інфраструктурних проектах. Буде також ухвалено низку документів у гуманітарній сфері".

- Две шаги налево, две шаги направо..."

Зурабов звернув увагу на те, що є домовленості з цілого ряду питань, "які були в роботі, але при цьому вихід на їх рішення затягувався". "Вони стануть тим конкретним внеском у нормалізацію внутрішньополітичної ситуації в Україні, який Росія вважає реальним проявом справжнього добросусідства", - заявив він.

Торкнувшись питання про можливість підписання Україною угоди про асоціацію з Євросоюзом, Зурабов зазначив, що "необхідно розуміння причини, за якою українська сторона призупинила процес підготовки до підписання Угоди з ЄС про зону вільної торгівлі та про асоціацію". На його думку, повернення в режим підготовки до підписання угоди "став би повноцінним, якщо в результаті проведеної роботи занепокоєння, висловлені українською стороною щодо можливих наслідків від погіршення економічних відносин з Митним союзом, були враховані в повній мірі".

"Безумовно, не можна виключити, що в ході переговорів не всі проблеми будуть вирішені, - додав Зурабов. - Саме тому Україна заявила про свої претензії на отримання економічної допомоги з боку ЄС, яка компенсувала б очікувані втрати від зміни структури товарообігу з країнами Митного союзу". При цьому він зазначив, що Брюссель, визнаючи наявність проблеми, "не поспішає ангажуватися щодо можливих розмірів допомоги".

Як повідомляло ZN.UA, на засіданні міждержавної комісії сторони планують підписати документи, які будуть охоплювати широкий спектр питань - від святкування ювілею Шевченка до держпідтримки відновлення виробництва літаків Ан-124. !zn

Читайте також:

Стало відомо, про що Україна планує домовитися з Росією 17 грудня

На зустрічі Януковича і Путіна 17 грудня будуть підписані 14 документів

Україна запропонувала включити в протокол, запланований до підписання з Росією, пункт про взаємоповагу

Заяви США по Україні викликали у Росії острах

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі