Посли країн «Великої сімки» привітали створення в Україні Етичної ради для очищення Вищої ради правосуддя. У G7 зазначили, що це як і Вища кваліфікаційна комісія суддів має вирішальне значення для судової реформи в Україні.
«Посли G7 вітають створення Етичної ради при Вищій раді правосуддя. Поряд з Вищою кваліфікаційною комісією суддів це має вирішальне значення для всебічної судової реформи, яку члени G7 продовжують підтримувати політично, практично та фінансово», – йдеться у повідомленні, опублікованому на сторінці послів G7 у Twitter.
Посли G7 вітають створення Етичної ради при Вищій раді правосуддя. Поряд з Вищою кваліфікаційною комісією суддів це має вирішальне значення для всебічної судової реформи, яку члени G7 продовжують підтримувати політично, практично та фінансово.
— G7AmbReformUA (@G7AmbReformUA) November 10, 2021
Нагадаємо, склад Етичної ради був сформований за так званим «варіантом Б», коли ніхто з посадових осіб Вищої ради правосуддя не підписав запропонований список кандидатів. Як наслідок Етична рада утворилася автоматично у складі перших трьох прізвищ зі списку міжнародників та перших трьох зі списку Ради суддів.
Зазначимо, що з одного боку Етична рада вважається створеною, однак через відсутність голови ВРП (є в.о. голови ВРП), комісія починає працювати в умовах продовження конфлікту та відсутності комунікації між Вищою радою правосуддя, Радою суддів та міжнародними партнерами й донорськими проєктами.
Рада суддів майже два місяці блокувала судову реформу, відмовляючись призначати своїх кандидатів до Етичної ради. Згодом Конституційний Суд України відкрив провадження за поданням Верховного суду про конституційність реформування Вищої ради правосуддя.