Посли країн, що входять до "великої Сімки" (G7) в ході зустрічі з керівництвом України підкреслили важливість виконання офіційним Києвом узятих на себе зобов'язань перед Міжнародним валютним фондом (МВФ) для подальшого отримання коштів від цієї організації, заявив глава представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський.
"Мова йшла про те, що повинні бути виконані всі положення, які обговорювалися з МВФ, щоб відкрити можливість для подальшого – ред.) фінансування", - сказав Томбінський після переговорів з президентом України Петром Порошенком, прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком і спікером парламенту Володимиром Гройсманом у четвер, 4 лютого, в Києві.
Разом з тим, він уточнив, що в ході зустрічі не йшлося про конкретні ризики, через які МВФ може не надати Україні черговий транш.
Президент, прем'єр і спікер парламенту України запевнили послів країн G7, що будуть працювати спільно з реалізації реформ.
"Президент, прем'єр-міністр і спікер запевнили нас, що вони будуть працювати разом і спільно для проведення реформ у країні", - сказав журналістам посол Японії в Україні Шигекі Сумі у четвер, 4 лютого, в Києві після зустрічі з дипломатів з керівництвом країни.
За його словами, в ході зустрічі обговорювалася ситуація з відставкою міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса і в цілому ситуацію з реформами в країні.
Дипломат додав, що посли G7 повністю підтримують позицію щодо спільної роботи президента, прем'єра і парламенту для реалізації реформ в Україні.
Відповідаючи на запитання журналістів щодо того, чи йшла на зустрічі мова про те, що прем'єром залишиться Яценюк, посол сказав: "Запитайте прем'єр-міністра, запитайте президента".
Зустріч послів G7 пройшла у Адміністрації президента України, за часом тривала дві години.
Нагадаємо, що Японія виділила Україні декілька кредитів на вигідних умовах з терміном повернення від 20 до 40 років загальною сумою $ 1 млрд 80 млн.
Як повідомлялося, пролонгація технічного звіту місії МВФ по Україні і гучна відставка міністра економіки Айвара Абромавичуса збіглися, позначивши кризовий момент у ході реалізації масштабної програми реформ. Посол Євросоюзу в Україні Ян Томбінський висловив надію, що урядова криза не позначиться на реформах і міжнародному фінансовому співробітництві.
Нагадаємо, чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько $ 17 млрд запрацювала в березні 2015 року. На першому етапі сума траншу становила $ 5 млрд, надалі передбачається щоквартальний перегляд і виділення в 2015 році трьох траншів по $ 1,6 млрд з їх подальшим зменшенням до $ 0,61 млрд в 2016-2018 роках. До теперішнього часу Україна отримала лише перший транш коштів на $ 5 млрд і другий - на $ 1,7 млрд.
Наприкінці січня президент України Петро Порошенко під час візиту в Давос погодив з директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард підписання оновленого Меморандуму про співпрацю. Про позитивний результат переговорів з МВФ заявила міністр фінансів України Наталія Яресько. За її розрахунками, загальна підтримка українських реформ від західних партнерів у 2016 році складе $ 10 млрд.
За очікуваннями керівництва Національного банку України, черговий транш МВФ у розмірі 1,18 млрд SDR ($ 1,63 млрд) має надійти не раніше березня - протягом 2-3 тижнів після підписання меморандуму.