Японія продовжує виділяти кредити для відновлення української економіки. Уряд України і Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) у п'ятницю, 4 грудня, підписали кредитну угоду про другу позику з політики розвитку на здійснення економічних реформ на суму до 36,969 млрд ієн, або близько $ 300 млн. Документ підписали прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк і посол Японії в Україні Шигекі Сумі.
"Кредит націлений на підвищення ефективності та прозорості державного сектору, дерегуляцію та покращення умов ведення бізнесу", - зазначила після підписання міністр фінансів Наталія Яресько.
За словами посла Японії, сума допомоги становить $ 300 млн. Він нагадав, що раніше Японія вже виділила $ 100 млн, таким чином, загальний обсяг допомоги досяг $ 400 млн.
Представники японської сторони уточнили, що ще однією з його складових є реформа неефективних і невиправданих комунальних субсидій. За їх словами, додатково буде надано технічну допомогу новим органам з боротьби із корупцією.
Шигекі Сумі також підкреслив, що Японія і надалі готова допомагати Україні за умови, якщо в країні буде проводитися боротьба з корупцією і реформування судової системи.
Яценюк, у свою чергу, повідомив, що кредит у $ 300 млн видається на 20 років, перші 6 років - "канікули" на виплату відсотків, далі - LIBOR +0,5%.
За словами Яценюка, надання фіндопомоги від Японії є свідченням того, що Україна "повністю виконує програму співробітництва з МВФ, Світовим банком та іншими міжнародними кредиторами, яка повністю відповідає програмі дій уряду та коаліційної угоди".
"Ми протягом 21 місяця демонстрували справжнє прагнення до реформ, яке оцінено нашими міжнародними партнерами та країнами Великої сімки, як Японія буде головувати в наступному році", - сказав прем'єр-міністр, закликавши депутатів підтримати уряд у реформах.
29 серпня 2014 року Японія виділила Україні $ 100 млн фінансової допомоги.
15 червня 2015 року Японія виділила українському уряду позику на $ 780 млн на 40 років зі ставкою 0,1% річних. Кошти були зараховані в рахунок амортизації Бортницької станції аерації та будівництва нових очисних споруд поблизу Києва.