Посли G7 представили план підтримки реформ в Україні

Поділитися
Посли G7 представили план підтримки реформ в Україні
Пріоритетні перетворення розподілені на п'ять блоків.

Посли країн "Великої сімки" (G7) оприлюднили перелік пріоритетних українських реформ на 2020 рік. Усі реформи розподілені на п'ять блоків: антикорупційний, безпековий, економічний, соціальний і управлінський.

Блок "Верховенство права та боротьба проти корупції" передбачає: впровадження судової реформи, посилення незалежності судів, підтримку роботи ВАКС; зменшення політичного впливу олігархів; покращення співпраці НАБУ та САП; реформування прокуратури; перетворення ДБР на незалежний і ефективний правоохоронний орган; повноцінний запуск е-декларування; захист свободи ЗМІ і персональних даних.

У блоці "Економічне зростання" пріоритетними визнано: продовження податкової і митної реформ, запуск БФР; впровадження енергетичних реформ і демонополізацію у цій сфері; розробку рамкової політики і програми приватизації банків і держпідприємств; виконання Угоди про асоціацію з ЄС і програм МВФ; поліпшення ділового й інвестиційного клімату; створення потужної фіскальної системи і сильного центробанку.

Блок "Ефективне управління" передбачає: підготовку до реінтеграції Донбасу; впровадження ефективної реформи децентралізації; впровадження нового виборчого кодексу; проведення місцевих виборів; запуск реформи державного управління на всіх рівнях.

G7AmbReformUA

У блоці "Людський розвиток" пріоритетними визнано: посилення захисту прав і свобод людей, які постраждали від війни на сході України; виконання рішень Венеціанської комісії щодо мови навчання і захисту прав нацменшин; продовження реформ освіти, охорони здоров'я та пенсійної реформи; підтримка гендерної рівності.

Блок "Безпека і оборона" передбачає: успішну імплементацію закону "Про національну безпеку", посилення нагляду за секторами безпеки і оборони; перехід на цивільне управління ЗСУ; впровадження прозорого оборонного бюджетування і закупівель; впровадження реформи силового блоку, Нацгвардії і СБУ; розробку і впровадження механізму захисту нацбезпеки під час торгівлі й інвестування.

Україна потребує підтримки Європейського Союзу у впровадженні реформ. Раніше сприяти цьому міг Європейський інструмент сусідства (ЄІС), який відповідає за розподіл фінансування на підтримку реформ у країнах, які є асоційованими партнерами ЄС. Однак через складнощі з ухваленням семирічного бюджету блоку його існування опинилося під загрозою.

Докладніше про потреби українських реформ та підтримку ЄС читайте у статті Миколи Точицького "Нашим реформам потрібна підтримка ЄС" для "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі