Колишній заступник глави Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов заявив про корупційну угоду між компанією "Богдан Моторс" та державним Укрексімбанком.
"Обидві ці структури контролюються однією і тією ж особою – українським Президентом. Але в першому випадку - як власником, а у другому – як керівником держави, мають кадрові, контрольні та корпоративні інструменти контролю над держбанком. Суть угоди полягала в тому, що компанія "Богдан Моторс" не повернула кредит держбанку в сумі 340 600 000 гривень, після чого господарський суд Києва ухвалив рішення про розстрочення цього боргу на 10 років до 2024 року", - пише політик.
За його словами, для цього суд ухвалив безпрецедентне рішення провести засідання в закритому режимі, а переможений у цьому процесі держбанк забув подати апеляційну скаргу.
"Закінчилася ця афера тим, що держбанк згадав про апеляційної скарги, але вищестоящий суд не прийняв її через пропущені терміни. Потім рішення суду набуло чинності і почався відлік безкоштовного, такого, що поїдається інфляцією, десятирічного подарунка держави своєму Президенту", - зазначив він.
У 2014 році в деяких ЗМІ зазначалося, що компанія "Богдан Моторс" нібито вже не належить українському Президентові, але журналісти авторитетного українського видання INSIDER розкрили заплутану структуру власності компанії, довівши її афілійованість з Петром Порошенком.
Він також зазначає, що незважаючи на підписаний самим Президентом України закон про обов'язкове розкриття кінцевих власників компаній, спроби приховати реального бенефіціара "Богдан Моторс" простежуються і з єдиного державного реєстру Міністерства юстиції, в якому зазначено, що власник цієї компанії відсутній.
Присвячується валізи, вокзалу та Кіпру.Нещодавно мною був опублікований матеріал про корупційної угоди між компанією Бог...
Опубліковано Андрій Портнов 23 грудня 2015 р.
Після публічного скандалу і серії публікацій, рішення суду було скасовано.
"Але компанія "Богдан Моторс" не придумала нічого кращого, ніж розбити багатомільйонну суму на кілька і знову рушити в господарський суд за розстроченням. Напевно, офіційною легендою компанії можна було б вважати, що зараз їй важко і дуже потрібні гроші, але є одне але. У той же період, коли компанія заблокувала повернення коштів державного банку, вона активно виводила гроші на Кіпр", - продовжує Портнов.
Як він пише, це підтверджується витягами з української митної бази даних імпортних операцій. З неї випливає, що компанія "Богдан Моторс" постійно надсилала гроші кіпрській компанії HUDC Holding Limited, яка знаходиться за адресою: Kolokotroni & Chrissorogiatissis Street 3040 Limassol, Cyprus.
"Але вже неозброєним оком видно, що ці платежі схожі на фінансові махінації та відмивання нелегальних коштів, так як складно собі уявити, яку унікальну продукцію або послугу повинна була отримувати українська автомобільна компанія у острівного Кіпру, здійснюючи туди платежі іноді по кілька разів на день. Простими словами підходжу до висновку, що належить Петру Порошенку комерційна компанія, формально приховуючи свого власника в єдиному державному реєстрі, при застосуванні судових маніпуляцій відмовилася віддавати кредит в сумі 340 млн гривень державному банку, також перебуває під впливом і контролем українського Президента. Одночасно компанія вивела взяті у державного банку гроші підконтрольним собі ж кіпрським компаніям, прикрившись сумнівними імпортними контрактами і закритими очима українських правоохоронців", - зауважує політик.
8 листопада 2012 року у Нікосії між Україною і Кіпром було підписано угоду про уникнення подвійного оподаткування і запобігання податкових ухилень на дохід. Конвенцією передбачається введення для дивідендів загальної ставки 15%, яка може бути знижена до 5%, якщо одержувач володіє не менше 20% компанії або інвестував в неї не менше 100 тисяч євро.
Згідно з результатами дослідження організації Global Financial Integrity, за 10 років з України було виведено $ 116,762 млрд. Найбільша, рекордна для нашої країни, сума в $ 21 млрд була виведена в 2012 році.
За даними дослідження, проведеного за замовленням організації Tax Justice Network, на кінець 2010 року заможні громадяни світу заховали в офшорах близько 21 трильйона доларів.
11 грудня Україна і Кіпр оновили угоду про запобігання витоку капіталу в офшори.