Україна і Кіпр підписали оновлену міжурядову угоду про уникнення подвійного оподаткування.
Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", документ підписали міністр фінансів України Наталія Яресько та міністр енергетики, торгівлі, промисловості і туризму Кіпру Йоргос Лаккотріпіс у присутності президентів двох країн.
Зокрема, сторони підписали протокол про внесення змін до Конвенції між урядами України та Кіпру про уникнення подвійного оподаткування та протидії податковим ухилам стосовно податків на доходи.
Також у присутності президентів було підписано міжурядову угоду про співробітництво у сфері вищої освіти, меморандум про взаєморозуміння між державним агентством з енергоефективності та энергозбереження України і Міністерством енергетики, торгівлі, промисловості і туризму Кіпру в сфері поновлюваних джерел енергії та енергоефективності.
Також підписано угоду про співробітництво у сфері архівів двох країн.
21 липня 2015 року Міністерство фінансів України домовилося з Республікою Кіпр про підвищення ставок оподаткування окремих видів пасивних доходів. Відповідне рішення досягнуто за підсумками другого раунду переговорів між заступником міністра фінансів України Оленою Макеєвою і представниками уряду Кіпру 2 липня 2015 року і зафіксовано у відповідному протоколі.
Таким чином, Мінфін домовився з урядом Кіпру про підписання нової Конвенції про уникнення подвійного оподаткування, яка відповідає рекомендаціям ОЕСР (Організації економічного співробітництва і розвитку).
Згідно з домовленостями, від оподаткування в Україні будуть звільнятися тільки ті доходи, які отримані резидентом Кіпру в результаті відчуження акцій та інших корпоративних прав, понад 50% вартості яких прямо або побічно пов'язані з нерухомим майном, розташованим на території України.
Мінфін при цьому уточнює, що в даний час єдиною вимогою для звільнення від оподаткування доходів у результаті відчуження майна резидентів Кіпру є розташування цього майна на території України.
Крім того, щоб отримати право застосування 5%-го податку при виплаті дивідендів, платнику податків необхідно буде володіти 20%-ою часткою компанії і інвестувати в її статутний капітал не менше 100 тисяч, тоді як в даний час достатньо задовольнити тільки одну з цих умов.
Сторони також домовилися про підвищення ставки податку при виплаті відсотків до 5% з 2%.
У разі підписання тексту нової Конвенції та її ратифікації парламентами України та Республіки Кіпр нові умови оподаткування пасивних доходів набудуть чинності не раніше 1 січня 2019 року.
8 листопада 2012 року у Нікосії між Україною і Кіпром було підписано угоду про уникнення подвійного оподаткування і запобігання податкових ухилень на дохід. Конвенцією передбачається введення для дивідендів загальної ставки 15%, яка може бути знижена до 5%, якщо одержувач володіє не менше 20% компанії або інвестував в неї не менше 100 тисяч євро.
Згідно з результатами дослідження організації Global Financial Integrity, за 10 років з України було виведено $ 116,762 млрд. Найбільша, рекордна для нашої країни, сума в $ 21 млрд була виведена в 2012 році.
За даними дослідження, проведеного за замовленням організації Tax Justice Network, на кінець 2010 року заможні громадяни світу заховали в офшорах близько 21 трильйона доларів.