Портнов повідомив про закриття справи про держзраду, фігурантом якої він був

Поділитися
Портнов повідомив про закриття справи про держзраду, фігурантом якої він був В українських правоохоронців немає претензій до Портнова © Павел Шеремет
У прокуратурі немає інформації про кримінальні провадження, в яких колишній заступник голови адмінстрації Януковича мав би процесуальний статус підозрюваного або обвинуваченого.

Служба безпеки України закрила кримінальне провадження про державну зраду, в якому згадувався Андрій Портнов - колишній заступник глави адміністрації експрезидента Віктора Януковича, засудженого за держзраду. Про це повідомив сам Портнов у своєму Telegram-каналі увечері в п'ятницю, 16 серпня, опублікувавши в підтвердження своїх слів фотокопії листів від прокуратури Автономної Республіки Крим і СБУ.

У листі прокуратури адвокату Портнова сказано, що кримінальне провадження, зареєстроване за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу (державна зрада), було закрыто15 серпня у зв'язку з відсутністю складу злочину.

Крім того, в прокуратурі немає проваджень, в яких би Портнов перебував у процесуальному статусі підозрюваного або обвинуваченого.

У листі СБУ зазначається, що Портнову про підозру не повідомляли і в розшук його не оголошували.

У 2011-2014 роках Андрій Портнов обіймав посаду заступника голови Адміністрації президента України. З 2005 по 2010 рік був головним юристом у команді Юлії Тимошенко.

Правоохоронці перевіряли Портнова на причетність до ключових кримінальних справ проти Януковича і його оточення, зокрема до розстрілів учасників Революції Гідності в 2014 році та виведення державних коштів за межі України.

У березні 2018 року Служба безпеки України відкрила кримінальну справу за статтею "державна зрада", в рамках якого Портнова перевіряли на причетність до сприяння анексії Криму Росією.

Через рік Андрій Портнов виграв судові позови до СБУ і інформагентства "Укрінформ", а також до партії "Блок Петра Порошенка" за поширення інформації про те, що його підозрюють у державній зраді. Шевченківський районний суд Києва зобов'язав СБУ та "Укрінформ" спростувати цю інформацію, так як повідомлення про підозру Портнову не вручали, отже, процесуального статусу підозрюваного в нього немає. Київський апеляційний суд зобов'язав БПП зробити аналогічне спростування.

Як і багато інших посадовців часів Януковича, Портнов потрапив під європейські санкції, однак у жовтні 2015 року Суд Європейського союзу ухвалив рішення у справі "Портнов проти Ради ЄС", яким визнав "протиправними" санкцій проти нього у зв'язку з "недостатністю підстав".

Згідно з рішенням, Суд ЄС встановив, що єдиною причиною для накладення санкцій на Андрія Портнова був лист від Генеральної прокуратури України, в якому ГПУ стверджувала про те, що нібито інформація слідства дозволяє говорити, що Портнов серед інших причетний до "розтраті значної кількості державних коштів та їх нелегального виведення за межі України".

Проте, за даними суду, лист від України не містив ніяких інших деталей щодо фактів, звинувачення в яких приписувалися позивачу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі