Колишній заступник глави Адміністрації президента часів засудженого за держзраду Віктора Януковича Андрій Портнов, який повернувся до України після п'ятирічної відсутності, подав до ДБР ще одну заяву про злочин, до якого нібито причетний п'ятий президент України Петро Порошенко, передає "УНН".
"На даний момент заява ще розглядається. Вона надійшла і зареєстрована", - повідомили інформагентству в прес-службі Державного бюро розслідувань.
У ДБР уточнили, що в заяві викладена інформація про підприємство "Кузня на Рибальському", яке, зокрема, виробляє бронекатери для Збройних сил України.
Як повідомлялося, 21 травня ДБР за заявою екс-заступник глави АП часів Януковича Андрія Портнова зареєструвало кримінальне провадження стосовно п'ятого президента України Петра Порошенка. У своїй заяві Портнов стверджує, що президент нібито навмисне відправив українську корабельну групу до Керченськоъ протоку, щоб "спровокувати" росіян, звинуватити РФ у відкритій агресії і скористатися захопленням кораблів і моряків для оголошення воєнного стану, скасування виборів і захоплення влади. На думку Портнова, в діях Порошенка вбачаються ознаки державної зради.
У ДБР нагадали, що зобов'язані вносити до ЄРДР відомості за всіма поданими заявами, підкресливши, що в згаданій справі у Порошенка немає процесуального статусу.
Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовців.
Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".
16 квітня Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права щодо звільнення моряків, яких Росія захопила в полон. Україна сподівається, що за лічені тижні Трибунал зобов'яже РФ звільнити військовополонених і кораблі.
Після затвердження дати розгляду справи Росія відмовилася брати участь у слуханнях за позовом України.
Детальніше про позов проти Росії у справі військовополонених моряків читайте в статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".