При цьому він продовжить очолювати оборонне відомство. Оскільки з 1 січня наступного року Міністерство оборони України має очолювати цивільна особа, Полторак подав рапорт про звільнення з армії, президент задовольнив рапорт, повідомляє "112 Україна". Полторак очолює МО України з 14 жовтня 2014 року.
Коментуючи перехід оборонного відомства на стандарти НАТО, у ньому наголосили на тому, що частину військових посад у міністерстві буде скорочено, а відповідні вакансії заповнено цивільними фахівцями.
"Для кожного військовослужбовця, чия посада стає цивільною, - це питання вибору. Ті, хто прийняв рішення залишитися на військовій службі, зможуть продовжити військову кар'єру в Генштабі, інших органах управління, вищих військових навчальних закладах", - пояснював заступник міністра оборони України Іван Руснак.
Як повідомлялося, 17 січня Рада національної безпеки і оборони (РНБО) схвалила проект закону "Про національну безпеку", який передбачає законодавче закріплення планів України на членство в НАТО та Європейському Союзі, а також реформування Міноборони і Генерального штабу ЗСУ.
Прийнятий у 2017 році закон №6470 про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо зовнішньополітичного курсу України) також визначає членство України в НАТО стратегічним зовнішньополітичним пріоритетом держави.
У червні 2016 року президент Порошенко підписав Стратегічний оборонний бюлетень України – документ оборонного планування, розроблений з метою визначення основних напрямків реалізації воєнної політики України та розвитку сил оборони до кінця 2020 року, який передбачає курс на інтеграцію України в НАТО.