"Аудит почався. Аудит почався з того, що прийнято відповідне рішення Ради національної безпеки і оборони України, яким зобов'язали "Укроборонпром" надати відповідні документи ... І відібрати тих аудиторів, які матимуть доступ до державної таємниці для того, щоб зробити чистий, неупереджений аудит, який викликає довіру ", - заявив він.
І додав, що на час проведення аудиту з деяких документів держконцерну буде знято гриф "секретно". Вартість перевірки, за словами гаранта, становитиме "мільйони доларів", кошти на неї виділять з держбюджету.
"Запущено аудит. Прийнято рішення уряду для того, щоб його було профінансовано. До аудиту допущено одну з чотирьох найбільших всесвітньо відомих компаній, якій довіряють у світі", - цитує президента його прес-служба.
При цьому, за словами Порошенка, відповідні рішення прийнято "для забезпечення не майбутнього аудиту, а для перевірки фактів", викладених в розслідуванні Лесі Іванової для Bihus.Info про корупцію в українській оборонці.
Нагадаємо, 6 березня на засіданні РНБО президент Порошенко вказав на необхідність проведення незалежного міжнародного аудиту ДК "Укроборонопром" і введення до складу наглядової ради держконцерну фахівців із держав НАТО.
Порошенко озвучив ці ініціативи на тлі публікації журналістського розслідування про масштабну корупцію в "Укроборонпромі" та заяви посла США Марі Йованович про необхідність незалежного аудиту держконцерну.
Наступного дня Петро Порошенко, чиє близьке оточення журналісти викрили у причетності до корупції в оборонці, висловив упевненість в тому, що міжнародний аудит держконцерну буде проведено поточного року, а на тендерні процедури знадобиться не більше двох місяців.
У той самий день журналісти "Наших грошей" із посиланням на дані в системі ProZorro повідомили, що обіцяний комплексний аудит "Укроборонпрому" "завис" на тендері в 2017 році. У грудні 2018 року було оприлюднено список учасників майбутніх торгів, і відтоді тендер не рухався.
Раніше команда журналістських розслідувань Bihus.Info опублікувала матеріал Лесі Іванової про масштабні розкрадання в "Укроборонпромі", до яких причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема, екс-перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор із бізнес-партнерами Віталієм Жуковим й Андрієм Рогозою, а також нинішній голова "Укроборонопрому" Павло Букін.
У заключній частині розслідування повідомляється, що правоохоронним органам було відомо про махінації із закупівлями підприємств "Укроборонпрому". Протягом декількох років підприємці Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабарі за те, щоб розслідування "спускали на гальмах".
"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" та статтях Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук", "Оборонка: хто першим дістанеться "фінішу"?".