Порошенко ввів у дію рішення РНБО про реформування "оборонки"

Поділитися
Порошенко ввів у дію рішення РНБО про реформування Рішення РНБО передбачає підвищення прозорості держоборонзамовлення
Уряд протягом місяця має організувати із залученням міжнародних експертів аудит "Укроборонпрому".

Президент Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення РНБО від 6 березня "Про реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення рівня прозорості виконання державного оборонного замовлення". Про це повідомляє прес-служба глави держави в суботу, 16 березня.

Вказується, що згідно з рішенням, буде проведено огляд оборонно-промислового комплексу. Уряду доручено забезпечити "усунення корупційних ризиків, підвищення рівня прозорості та посилення контролю з боку держави і громадськості за діяльністю "Укроборонпрому" та інших держпідприємств оборонно-промислового комплексу". Уряд повинен залучити представників держав-партнерів до роботи Наглядової ради "Укроборонпрому".

Кабінетові міністрів також доручено опрацювати доцільність створення центрального органу виконавчої влади, з функціями із реалізації державної військово-промислової політики, управління об'єктами держвласності у відповідній сфері та контролю за їх діяльністю, у тому числі "Укроборонпрому".

Крім того, уряд протягом місяця має організувати із залученням міжнародних експертів аудит "Укроборонпрому" і підприємств - учасників концерну, а про результати поінформувати громадськість.

Також повинен бути розроблений та внесений на розгляд Верховної Ради проект закону про внесення змін до закону "Про державне оборонне замовлення", в якому передбачено підвищення рівня прозорості держзакупівель. Повинні бути представлені й законопроекти:

- про посилення відповідальності, в тому числі кримінальної, за невиконання або неналежне виконання держоборонзамовлення;

- внесення змін до закону "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" щодо виключення з переліку об'єктів права держвласності, що не підлягають приватизації, підприємств-учасників "Укроборонпрому" і включення їх до переліку об'єктів права держвласності, що не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані;

- внесення змін у Митний кодекс щодо спрощення ввезення складових для використання у виробництві продукції оборонного призначення.

Міністерству економічного розвитку і торгівлі доручено забезпечити розгляд питань імпортозаміщення металургійної продукції, підшипників спеціального призначення, електронних компонентів тощо.

Генпрокуратурі, Службі безпеки, Національному антикорупційному бюро, Держбюро розслідувань доручено провести перевірку і дати правову оцінку фактам, викладеним у ЗМІ, про порушення у сфері закупівель продукції, робіт, послуг оборонного призначення й потім поінформувати громадськість.

Розслідування проекту Bihus.Info присвячено масштабним розкраданням в "Укроборонпромі", до яких причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема, вже звільнений перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор з бізнес-партнерами Віталієм Жуковим й Андрієм Рогозою, а також нинішній голова "Укроборонпрому" Павло Букін. Зазначимо, що главу "Укроборонпрому", а також трьох з п'яти членів наглядової ради держконцерну призначає президент.

У заключній частині розслідування Лесі Іванової повідомляється, що правоохоронним органам було відомо про махінації із закупівлями підприємств "Укроборонпрому". Протягом декількох років підприємці Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабарі за те, щоб розслідування "спускали на гальмах".

"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію та масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте у матеріалі "Злочинні схеми в оборонпромі: чому розслідування Bihus.Info не може бути фейковим" та статтях Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук", "Оборонка: хто першим добереться до "фінішу"?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі