Обрання України до Радбезу ООН свідчить про глобальну підтримку у світі проукраїнської коаліції, заявив президент Петро Порошенко в Twitter.
"Україна в Радбезі ООН - це глобальна підтримка проукраїнської коаліції", - написав він.
"Кожен голос за Україну в РБ ООН - це голос за наші суверенітет і територіальну цілісність", - підкреслив Порошенко.
Президент також виступив з відеозверненням, в якому заявив, що обрання непостійним членом Рб ООН сприятиме деокупації Криму і Донбасу.
"Цього разу перемога є особливо цінною, оскільки ми її досягли в ситуації, коли світ постав перед найскладнішими викликами за останні десятиліття: Україна стала об'єктом зовнішньої агресії, частину нашої території окупувала Росія - постійний член Ради Безпеки ООН", - заявив він.
"Саме тому членство в Радбезі дає нам нові можливості для відстоювання свого суверенітету і територіальної цілісності, але водночас накладає на Україну додаткову відповідальність за підтримання миру та стабільності у цілому світі", - додав Порошенко.
"Ключовою місією нашого членства в Раді Безпеки буде рішуче відстоювання цілей і принципів Статуту ООН, розроблених за провідної ролі України ще 70 років тому. Йдеться про безумовні та незмінні цінності, покладені в основу нашого світоустрою – мирне врегулювання конфліктів, повагу до принципів справедливості та міжнародного права", - сказав він.
За словами Порошенка, значну увагу Україна приділятиме реформуванню Ради Безпеки і протидії зловживанню правом вето постійними членами.
"Удосконалення миротворчої та миробудівної діяльності ООН, боротьба з тероризмом та його проявами, надання юридично зобов'язуючих гарантій безпеки країнам, що добровільно позбулися ядерної зброї – все це буде серед пріоритетів майбутньої роботи України в Раді Безпеки", - зазначив президент.
"Я щиро вітаю український народ з цим міжнародним і дипломатичним здобутком України! Не маю жодного сумніву, що він допоможе нам принести довгоочікуваний мир, сприятиме відновленню українського суверенітету над всіма окупованими Росією територіями, як на Донбасі, так і в Криму", - сказав Порошенко.
Сьогодні на 70-й сесії Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй Україну обрано непостійним членом Ради Безпеки ООН на 2016-2017 роки. "За" проголосувало 177 країн.
Всього проголосували 192 країни. Один бюлетень визнано недійсним. Необхідну мінімальну кількість голосів становить 118. Україну підтримали 177 країн, 14 утрималися.
Як писало видання The Washington Post, Україна хоче отримати місце в Радбезі ООН і тоді, якщо вона приєднається до найбільш впливового органу ООН, в якому її заклятий ворог Росія має постійне членство, "феєрверки точно будуть".
Як заявляв президент Петро Порошенко, Україна на Генасамблеї ООН підніме питання про позбавлення Росії права вето в Раді Безпеки. За його словами, цей крок не тільки зробить механізми Радбезу ООН більш ефективними, він поверне цим механізмам ефективність, оскільки зараз Радбез просто блокується і не в змозі виконувати свою роль.