Президент України Петро Порошенко назвав марними домовленості з Кремлем щодо мирного врегулювання конфлікту в Донбасі, так як Росія систематично порушує Мінські домовленості і норми міжнародного права, повідомляє прес-служба глави держави. У ході зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном і федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель у Парижі Порошенко підняв питання введення миротворчого контингенту ООН до ОРДЛО.
"На моє глибоке переконання лише миротворці здатні забезпечити компонент безпеки Мінських угод, припинити обстріли і забезпечити, змусити, якщо хочете, Росію виконувати взяті на себе зобов'язання. Тому марно домовлятися з країною, яка не виконує навіть зафіксовані на папері зобов'язання, під якими стоїть підпис президента або уповноваженого Росією представника, посла. Це неприйнятно", - заявив президент під час спілкування з журналістами на полях заходів, присвячених завершенню Першої світової війни в неділю, 11 листопада.
Порошенко нагадав Макрону і Меркель пропозиції української сторони щодо мандата миротворчої місії, зазначивши, що раніше позицію офіційного Києва щодо миротворців підтримали США і Британія.
Нагадаємо, що колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен підготував доповідь, у якій оцінив деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі чоловік, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія і Білорусь.
Білорусь підтвердила бажання відправити військових у ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.
У МЗС України вказали на неможливість участі у миротворчій місії військових з Білорусі та інших держав, які є військовими союзниками Росії.
Спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.
Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.
Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".