Єдина можливість відновити український суверенітет над окупованими районами Донбасу – це політико-дипломатичне врегулювання. Про це заявив президент України Петро Порошенко, коментуючи сьогоднішній марш і акцію активістів "Азова" в центрі Києва, повідомляє прес-служба глави держави.
"Не можу не сказати декілька слів щодо сьогоднішнього маршу в Києві. Першими з'явилися ці картинки на російському телебаченні – шини, петарди, повідомлення щодо поранених поліцейських, поранених громадян. Ці картинки розповсюджуються і навмисно підіграються картинки про те, що сьогодні нібито намагаються дестабілізувати ситуацію в державі. Ще раз наголошую, це абсолютно чітка позиція – військового шляху до повернення Донбасу не існує", – сказав Порошенко під час засідання Ради національної безпеки і оборони України.
Президент наголосив, що ключова для України позиція забезпечення світової солідарності і підтримки країни, яка забезпечує відповідний рівень безпеки, звільнення заручників, виведення окупаційних військ з окупованих територій, політичні принципи врегулювання, повернення українського контролю над державним кордоном. Крім того, це дає можливість забезпечити ефективне використання спеціальної моніторингової місії і заведення спеціальної озброєної поліцейської місії ОБСЄ, яка допоможе мирним шляхом забезпечити перехідний період.
Петро Порошенко зазначив, що це основні деталі Мінських угод, заснованих на його мирному плані.
"Зірвати мирні процеси, прикриваючись будь-чим, – є абсолютно безвідповідально по відношенню до держави і це призведе лише до того, що частина Донеччини і Луганщини, в наслідок цих процесів, залишиться під окупацією", – вважає Порошенко.
"Допустити це я, як верховний головнокомандувач, як президент, не можу. Це не мій сценарій", – підкреслив президент і нагадав, що більшість українців підтримують мир і мирне повернення українського суверенітету над окупованими територіями.
"З цього шляху ми не зійдемо", – резюмував Порошенко.
Раніше заступник голови ЦВК України Андрій Магера заявив, що вибори на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей (ОРДЛО) можна провести не раніше, ніж через два роки.
Нагадаємо, в МЗС України заявляли про готовність української сторони у стислі терміни розробитизакон про вибори в ОРДЛО і терміново провести їх, щоб вже до кінця літа отримати легітимних представників Луганська і Донецька. Як зазначав заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко, український уряд готовий вести переговори з законно обраними представниками ОРДЛО, навіть якщо зараз офіційний Київ вважає їх злочинцями.
Як повідомляло ZN.UA з посиланням на власні джерела, Захід встановив для України нові крайні терміни по проведенню виборів в ОРДЛО і стабілізації обстановки в Донбасі. Якщо раніше Україні ставили умовою прийняття виборчого закону в ОРДЛО до кінця березня і проведення виборів на контрольованих територіях до кінця червня, то тепер українській владі запропоновано зробити це до кінця травня і до кінця серпня відповідно.
Детальніше про виконання Мінських домовленостей читайте в статті "Оборона "Мінська" Сергія Рахманіна у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".