Президент України Петро Порошенко вважає ефективним і потрібним для врегулювання конфлікту в Донбасі розгортання миротворчого контингенту під егідою ООН на всій території окупованої частини регіону і має намір особисто підняти це питання на сесії Генасамблеї ООН у вересні. Про це глава держави Петро Порошенко заявив під час щорічного послання до парламенту про внутрішнє і зовнішнє становище України.
"Повинен бути продемонстрований реальний прогрес у врегулюванні конфлікту, головним індикатором якого є узгодження параметрів розгортання на Донбасі миротворчої місії під егідою ООН. Обов'язково на всій території окупованих районів, обов'язково з її виходом на російсько-український кордон", - сказав він з трибуни Верховної Ради.
За словами Порошенка, це дозволить створити умови для виконання пунктів безпеки частині Мінських домовленостей, включаючи виведення російських військ з української території.
"Якщо цього не відбудеться, закон про особливий порядок місцевого самоврядування так і не запрацює. Вся відповідальність за зрив мінського процесу ляже на Росію", - зазначив президент.
Зазначимо, 11 червня в Берліні відбулася зустріч міністрів закордонних справ країн "Нормандської четвірки". Очільники МЗС України, Франції, Німеччини та Росії вперше обговорили розміщення міжнародного миротворчого контингенту в ОРДЛО.
Раніше спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер повідомив про підтримку Сполученими Штатами перспективи розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.
Росія, своєю чергою, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування, до окупованої ділянки російсько-українського кордону, через яку постачає бойовикам зброю, паливо, найманців і кадрових військових.
Без російської "гумдопомоги" терористичні угруповання "Л-ДНР" перестануть існувати. Тому в РФ наполягають на тому, що миротворці повинні розміщуватися лише вздовж лінії розмежування сторін в Донбасі та захищати спостерігачів місії ОБСЄ.
Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".