У цьому контексті Порошенко відзначив необхідність дотримання режиму припинення вогню з боку бойовиків і допуску ОБСЄ до всіх ділянках кордону для припинення постачання зброї на окуповану частину Донбасу. Співрозмовники погодилися, що головною умовою для продовження політичного врегулювання ситуації є безпека, наголошується в повідомленні.
Президент України в цьому контексті також відзначив важливість розгортання в Донбасі збройної поліцейської місії. Глава держави звернувся до Німеччини як головуючої в ОБСЄ країни з проханням прискорити розробку відповідних пропозицій.
"Співрозмовники відзначили важливість продовження діалогу щодо звільнення всіх заручників. Під час розмови також скоординовано позиції про продовження санкцій проти РФ напередодні саміту G7 в Японії", - йдеться в повідомленні.
Порошенко також закликав Францію і Німеччину прискорити внутрішньо європейські процедури з надання Україні безвізового режиму.
Раніше повідомлялося, що Європейський союз розгляне питання про продовження економічних санкцій проти Росії, але не має наміру їх розширювати.
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів у 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України. Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.
Наприкінці грудня 2015 року Мінфін США посилив санкції, раніше введені проти громадян і юридичних осіб, причому, не тільки російських. Крім того, Мінфін ввів секторальні санкції проти значно ширшого переліку компаній.