Порошенко побачив "вікно можливостей" для введення миротворців ООН до ОРДЛО

Поділитися
Порошенко побачив "вікно можливостей" для введення миротворців ООН до ОРДЛО Порошенко розповів, як вмовити Путіна на введення миротворців на окуповані території © president.gov.ua
За словами українського президента, Донбас може стати успішним прикладом врегулювання збройного конфлікту.

Президент України Петро Порошенко висловив надію, що світова спільнота не підтримає російський сценарій введення миротворців у Донбас, а РФ, врешті-решт, погодиться на запропонований їй Україною та союзниками варіант розміщення міжнародного контингенту.

Глава держави вкотре нагадав, що миротворчий контингент ООН зможе бути ефективним, якщо мандатом будуть передбачені широкі повноваження, а його дія поширюватиметься на всю територію ОРДЛО.

"Існує унікальне вікно можливостей, яке б допомогло виконати ці домовленості. Йдеться про розгортання миротворців ООН у Донбасі - про ініціативу, яку я запропонував ще в 2015 році. Зараз весь світ підтримує цю ідею. Москва має шанс проявити здатність до компромісу і погодитися на миротворців ООН на всій території окупованого Донбасу, включаючи неконтрольовану частину російсько-українського державного кордону", - заявив Порошенко під час виступу на 54-й Мюнхенській конференції з питань безпеки ввечері в п'ятницю, 16 лютого.

Президент підкреслив, що Рада Безпеки ООН має узгодити повноцінний функціональний мандат миротворчої місії, який би забезпечив мирне відновлення українського суверенітету на окупованих територіях.

Якщо ж Росія наполягатиме на "урізаному" варіанті мандата, то єдиним виходом, на думку Порошенка, буде посилення санкцій проти Кремля.

"Росія прагне обмежити миротворців ООН контактної лінією і наділити їх лише функціями супроводу. Якщо все залишиться як є, це означає, що Кремль не є по-справжньому зацікавленим в мирі, а лише прагне заморозити конфлікт під дистанційним керуванням. Це також означає, що ми повинні бути жорсткими стосовно Росії", - підсумував український президент.

Як повідомлялося, у західних ЗМІ з'явилися деталі доповіді колишнього генсека НАТО Андерса фог Расмуссена щодо миротворчої місії ООН на сході України, яку мають представити 17 лютого в рамках Мюнхенської конференції з безпеки. У доповіді пропонується розгорнути в Донбасі 20 тисяч миротворців ООН і 4 тисячі поліцейських. Пропонується формувати місію з представників країн НАТО, Білорусі, Казахстану, а також країн Латинської Америки. Очолити миротворців може Швеція.

Раніше спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив упевненість, що якщо у зону проведення АТО не буде введений миротворчий контингент, збройний конфлікт у Донбасі буде заморожений.

Голова українського зовнішньополітичного відомства вказав на маніпулятивність заяв керівника МЗС РФ Сергія Лаврова, який поставив знак рівності між введенням миротворців і окупацією регіону.

Крім того, РФ категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.

Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі