"Це важливий документ, який чітко регламентує зобов'язання держави перед Європейським судом з прав людини і деталізує правила подання позовів до ЄСПЛ", - написав він на своїй сторінці в Facebook.
Згідно з цими протоколами, Верховний суд України також стає органом, який може звертатися до ЄСПЛ за тлумаченням Конвенції про захист прав людини.
"Власне, перед вами ще один доказ того що Україна виконує свої зобов'язання перед Радою Європи", - додав голова української делегації у ПАРЄ.
Протокол №15 набуває чинності в перший день місяця, що настає після тримісячного терміну від дати, коли усі Високі Договірні Сторони Конвенції висловили свою згоду на обов'язковість для них протоколу (крім статті 4, яка набирає чинності за шість місяців з моменту набрання чинності протоколом).
Протокол №16 набуває чинності в перший день місяця, що настає після тримісячного терміну від дати, коли десять Високих Договірних Сторін Конвенції висловили свою згоду на обов'язковість для них протоколу.
Нагадаємо, Україна подала п'ять позовів до ЄСПЛ, що стосуються дій РФ щодо незаконної анексії Криму, а також щодо відповідальністю Росії за події у Донбасі.
Один з позовів стосується викрадення громадян України у Донбасі та їхнього тимчасового перевезення до Росії. Мова йде про три групи українських сиріт та супроводжуючих їх дорослих. Минулого літа їх захопили в заручники озброєні люди, після чого відвезли на територію РФ.
Міністр юстиції Павло Петренко раніше заявляв про те, що для розгляду міждержавних позовів України проти Росії в ЄСПЛ знадобиться не менше трьох-п'яти років.