Президент України Петро Порошенко підписав закон №2166 про посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.
У пояснювальній записці до документа повідомляється, що законопроект, зокрема, вирішує питання, чи може іноземець або особа без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах і мають право на постійне чи тимчасове проживання на території України, бути внутрішньо переміщеними особами.
Також законопроект розширює перелік державних органів, куди можна звертатися за отриманням довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеного особи. Переселенцям пропонують звертатися: структурний підрозділ місцевої держадміністрації з питань соціального захисту населення, або в районний, міський, районний у місті центр зайнятості, або в управління Пенсійного фонду за місцем фактичного проживання внутрішньо переміщеної особи.
Крім цього, законопроект вказує на те, що робити якщо відсутній паспорт або якщо немає відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій здійснюється внутрішнє переміщення та багато інших питань, які є важливими для вимушено переселених осіб.
Раніше Верховна Рада прийняла пропозиції президента України Петра Порошенка до закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб". Законопроект №2166 підтримали 266 народних депутатів.
За станом на 14 вересня за даними Міністерства соціальної політики України, кількість зареєстрованих переселенців в Україні становить один мільйон 483 тисячі 119 внутрішніх переселенців з Донбасу та Криму.
Між тим, офіційна цифра дуже занижена - вважають волонтери. Адже ці дані враховують лише тих, хто має папірець про те, що він переселенець. А вона є далеко не у всіх, пише в статті для DT.UA Оксана Онищенко. Хтось не може її отримати. Хтось не хоче, тому що держвиплати переселенцям мізерні (442 грн або 884 грн щомісяця, але лише протягом півроку), і муки, які супроводжують їх одержання, того не варті.
Детальніше про становище переселенців в Україні читайте у статті Не помічати - простіше. Влада перевірить переселенців Оксани Онищенко для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".