Рада прийняла закон про переселенців

Поділитися
Рада прийняла закон про переселенців Законопроект №2166 підтримали 266 народних депутатів © Unicef
Зокрема, закон розширює перелік державних органів, куди можна звертатися за отриманням довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Верховна Рада ухвалила пропозиції президента України Петра Порошенка до закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб".

Законопроект №2166 підтримали 266 народних депутатів.

У пояснювальній записці до документа повідомляється, що законопроект, зокрема, вирішує питання, чи може іноземець або особа без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах і мають право на постійне чи тимчасове проживання на території України, бути внутрішньо переміщеними особами.

Також законопроект розширює перелік державних органів, куди можна звертатися за отриманням довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеного особи. Переселенцям пропонують звертатися: структурний підрозділ місцевої держадміністрації з питань соціального захисту населення, або в районний, міський, районний у місті центр зайнятості, або в управління Пенсійного фонду за місцем фактичного проживання внутрішньо переміщеної особи.

Крім цього, законопроект вказує на те, що робити якщо відсутній паспорт або якщо немає відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, на якій здійснюється внутрішнє переміщення та багато інших питань, які є важливими для вимушено переселених осіб.

На початку вересня в Україні стартувала Програма ООН по підтримці працевлаштування переселенців з Донецької та Луганської областей. Програма профінансована урядом Японії і поширюється на 8 регіонів України, де найвища концентрація внутрішньо переміщених осіб. Ключові в ній - Донецька і Луганська області, які найбільше постраждали. Також вона покриває Київ, Харків, Полтаву, Одесу, Запоріжжя і Дніпропетровськ. В даний час в Україні зареєстровано близько 1,5 млн переселенців, з яких 347 тисяч - працездатного віку.

Нагадаємо, допомогу внутрішнім переселенцям в Донецькій області, а також мирним жителям зони АТО надають не тільки ООН та її структурні підрозділи, але і такі організації, як Червоний Хрест і Гуманітарний штаб Ріната Ахметова. Основний напрямок допомоги – забезпечення переселенців продовольством. Якщо ООН видає біженцям ваучери на купівлю продуктів, то Червоний Хрест і Гуманітарний штаб надає готові продуктові набори для дорослих і дітей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі