Міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив сподівання, що президент Петро Порошенко та федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель у ході зустрічі 10 квітня узгодять тактику розміщення миротворців в ОРДЛО.
"Я очікую чіткого узгодження тактики, як просуваємо миротворців, саме дуже чітких кроків. Зараз з французами погодили... Наступний крок – узгодження з американцями. У нас є спільна концепція, тепер повинна бути спільна тактика", - повідомив глава МЗС в ефірі телеканалу "Інтер" увечері п'ятниці, 6 квітня.
Крім того, за словами Клімкіна, Порошенко планує обговорити з Меркель будівництво російського газопроводу "Північний потік-2", а також незаконне постачання турбін Siemens до окупованого Криму.
Нагадаємо, що колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен підготував доповідь, у якій оцінив деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі чоловік, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія і Білорусь.
Білорусь підтвердила бажання відправити військових у ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.
У МЗС України вказали на неможливість участі у миротворчій місії військових з Білорусі та інших держав, які є військовими союзниками Росії.
Раніше спецпредставник Держдепартаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.
Росія, у свою чергу, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування.
Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".