Президент Петро Порошенко не підтримує ідею щодо білоруських миротворців на Сході України, заявив колишній голова Верховної Ради Білорусі Станіслав Шушкевич в інтерв'ю білоруській службі "Радіо Свобода".
На питання про те, чи обговорювалася під час Балтійсько-Чорноморського форуму в Києві можливість участі Білорусі у миротворчій операції в Донбасі, він відповів: "Ось тут категорично - і Порошенко після цього сказав, і я це сказав - що не може бути миротворців з тієї країни, яка є союзником агресора".
"Білорусь, через Організацію Договору про колективну безпеку і через угоду про так звану Союзну державу, фактично має єдине військове формування з Росією, тому миротворців з Білорусі не може бути. Країна-агресор не може направляти миротворців в Україну", - підкреслив Шушкевич.
На уточнююче питання про те, чи підтримав Порошенко цю позицію, Шушкевич відповів, що краще запитати в нього.
"Не було потреби, щоб він підтримував це все. Я переконаний, що всі, хто брав участь у цій розмові, були з цим згодні", - зазначив білоруський політик.
Як повідомлялося, Білорусь підтвердила бажання відправити військових у ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.
Нагадаємо, що колишній генсек НАТО Андерс фог Расмуссен підготував доповідь, у якій оцінив деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі чоловік, а серед країн-учасниць були названі такі, як Швеція, Бразилія і Білорусь.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначив, що не згоден з деякими положеннями так званої "доповіді Расмуссена" про формат миротворчої місії в Донбасі, але в цілому оцінює його як "гідний".
Докладніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".