"Я очікую цей законопроект на підпис протягом декількох днів", - підкреслив голова держави під час зустрічі зі студентами в Чернігові у середу, 4 жовтня.
На думку Порошенка, парламент підтримав поправки, спрямовані на захист прав і свобод людини, а "полову відсіяв".
"Його прийняття зараз відкриває шлях до дуже важливої третьої реформи – реформи судової, яка після початку роботи нового Верховного суду нарешті починає впроваджуватися в життя. Зміни до кодексів – це найбільш продумане упорядковування судового процесу та приведення його у відповідність з найкращими судовими практиками", - додав гарант.
Порошенко також повідомив про те, що оновлений Верховний суд запрацює вже до кінця поточного року.
"Я звертаю увагу тих, хто кожен день розпалює "зраду", що Верховний суд запрацює вже цього року, і, безсумнівно, це буде найкращий його склад за всі роки незалежності. Одночасно всі судді Верховного суду та вищих спеціалізованих судів підуть у відставку. Хто хоче – на новий, прозорий конкурс", - пояснив голова держави.
Він також пояснив, чому конкурс на посади суддів Верховного суду тривав майже рік.
"Весь цей конкурс зайняв практично рік. Комусь здається це довго – можливо. Але цей рік продемонстрував Україні і всьому світу, що Україна здатна провести безпрецедентний відбір кандидатів на дуже високому рівні", - зазначив гарант.
Завдяки конкурсу, суддями Вищого суду України вперше зможуть стати наукові діячі, адвокати та відомі правозахисники, впевнений президент. Крім того, досвід проведення конкурсу пропонується використовувати для інших держав, резюмував голова держави.
Нагадаємо, 3 жовтня Верховна Рада прийняла президентський закон про внесення змін до Господарського та Цивільного процесуальних кодексів, Кодексу адміністративного судочинства та інші законодавчі акти. Парламент прийняв цей законопроект у першому читанні 20 червня. Розглядати його в другому читанні парламент почав 7 вересня, усього було подано 4834 поправки.
Нагадаємо, 30 вересня 2016 року набули чинності зміни до Конституції України в частині правосуддя та Закону "Про судоустрій і статус суддів", у зв'язку з чим в країні стартувала судова реформа. Верховний суд став найвищою судовою інстанцією України, його склад повинен бути сформований з суддів, обраних за підсумками відкритого конкурсу.
26 грудня стало відомо про те, що до участі у конкурсі на зайняття посад суддів оновленого Верховного суду допущені 653 кандидата. Конкурс оголошено на 120 вакантних посад, по 30 чоловік у кожен касаційний суд.
Детальніше про реформування судової системи в Україні читайте в інтерв'ю голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергія Козьякова у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".