Президент України Петро Порошенко дав вказівку внести у Верховну Раду закон про скасування вільної економічної зони Криму.
Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, який є народним депутатом від партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність".
"Президент дав вказівку, щоб найближчим часом (я думаю, що в найближчий тиждень засідань) був внесений закон про скасування закону України "Про вільну економічну зону "Крим". І таким чином, все це перейде в правову частину поля", - сказав Чубаров в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "2+2" напередодні ввечері, повідомляє прес-служба БПП.
Крім того, він повідомив, що депутати повинні прийняти закони, які будуть стосуватися енергетичної блокади Криму.
"Потім доберемося і до прийняття законів або інших нормативних актів щодо постачання електроенергії в Крим. Ми повинні це зробити не пізніше, ніж у жовтні", - підкреслив Чубаров.
Як писало раніше ZN.UA, "фейковая" ВЕЗ в Криму дозволяє українським олігархам отримувати мільйони, оскільки в український бюджет не надходить жодних податків - всі гроші йдуть в бюджет нібито заблокованого санкціями Криму.
В полудень неділі, 20 вересня, кримські татари та інші протестувальники почали продуктову блокаду Криму. Блокада стосується лише вантажних автомобілів, які перевозять товари в Крим і назад, - для них перекриті всі три дороги та пункти пропуску (Чонгар, Чаплинка і Каланчак) на адмінкордоні з Херсонською областю.
Проте громадяни і легкові авто можуть безперешкодно потрапити на територію півострова.
На початку вересня лідери кримських татар заявили, що мають намір розпочати безстрокову блокаду адміністративної межі з окупованих Росією, Кримом, щоб не допустити ввезення українських товарів на територію півострова. Планується, що блокада буде безстроковою і пройде в три етапи.
Зазначимо, що окупаційна "влада" Криму "засудила" продовольчу блокаду півострова з української сторони і пообіцяла "зустрічні дії" в разі її продовження. "Глава" Криму Сергій Аксьонов дуже хотів би, щоб організатори акції "схаменулися" і припинили її. За його словами, керівництво Криму буде стежити за тим, щоб можлива відсутність українських товарів не призвела до підвищення цін на продукти.
Як писала у статті в ZN.UA Валентина Самар, блокада поставок в Крим не є акцією виключно кримських татар і не є акцією Меджлісу, незважаючи на те, що була озвучена його лідерами. Це буде акція всіх кримських політичних українців, які втомилися чекати від влади реальних кроків щодо деокупації півострова і захисту прав його мешканців по обидві сторони Перекопу, але яка не забуває дбати про інтереси вигодонабувачів "кримської офшорки", народженої законом про СЕЗ "Крим".
Детальніше про акцію з блокади Криму читайте в матеріалі Валентини Самар "Зона особливої неуваги" у "Дзеркалі тижня. Україна".