Про це в своїй статті "Санкційний зашморг для Кремля" для ZN.UA пише Олександр Хара. Він зазначає, що цей рік став своєрідним моментом істини, коли світове співтовариство, від Пекіна до Вашингтона, нарешті шокувала неадекватність російського режиму.
"Російська економіка переживає системну кризу. Негативні наслідки санкцій лише набирають обертів і значно посилюють несприятливу зовнішню кон'юнктуру, подальше погіршення рівня життя, знецінення рубля, зростання інфляції і перехід в рецесію", - зазначає автор статті.
На його думку, на тлі економічних негараздів наступ Путіна на залишки політичних і громадянських прав і свобод лише прискорює крах "путінізму", адже без свободи політичної - немає свободи економічної.
Проте фактори руйнування російської економіки і вихід Росії на дно, не можуть зупинити Путіна в спробах повернути Україну у своє поле впливу, що він, на думку автора статті, буде посилено намагатися зробити найближчим часом.
Як наголошується в статті, в умовах санкцій Росія буде прагнути якомога швидше розвинути успіх в українському бліцкригу, досягнувши низки цілей, зокрема повернути Україну в свою орбіту або зробити неможливою її інтеграцію в європейські та євроатлантичні структури, добитися відмови від претензій на Крим або зберегти його нинішній статус.
"Інструментарій варіюється: від поновлення і навіть збільшення масштабу воєнних дій з неприхованою участю збройних сил Росії, підтримання тліючого конфлікту в Донбасі - до різних форм політичного "врегулювання", - йдеться в статті.
Водночас автор звертає увагу, що нарощування Росією військової активності далеко за межами своєї країни, активізація проросійських агентів в країнах Центральної Європи, Балтії, Молдові, є спецоперацією із залякування і відволікання уваги світової спільноти від агресії проти України.
Як повідомлялося раніше, США закликали весь світ відмовитися від бізнесу з Росією. На думку Держдепартаменту, зовсім не обов'язково приєднуватися до санкцій, достатньо просто не укладати нових контрактів.