Польща закликає ЄС повністю закрити кордони із Білоруссю

Поділитися
Польща закликає ЄС повністю закрити кордони із Білоруссю
Поляки вимагатимуть повної ізоляції режиму білоруського диктатора.

Польща готова ініціювати максимально широкий та жорсткий пакет санкцій від Євросоюзу для Білорусі, включаючи повне закриття кордонів із режимом Лукашенка за створену міграційну кризу на польському кордоні. Про це заявив прем'єр-міністр Польської республіки Матеуш Моравецьки в інтерв'ю PAP.

Польський прем'єр заявив, що Польща готова сприяти мігрантам і надати їм все необхідне — продукти харчування, воду, спальні мішки, однак йти на поводу у самопроголошеного білоруського диктатора і відкривати кордон поляки не мають наміру.

“Польський кордон буде остаточним та ефективним бар'єром для дій режиму Лукашенка. Немає сумнівів, що міграційна криза зайшла надто далеко. Ми вже знаємо, що одних слів недостатньо, щоб зупинити білоруський режим. Ми розуміємо, що будуть потрібні посилені жорсткі санкції, тому ми обов'язково обговоримо з колегами по ЄС великий санкційний пакет, що включає повне закриття кордонів для Білорусі, позбавляючи таким чином режим Лукашенка економічних вигод і залишаючи його в повній ізоляції”, — заявив Моравецки.

Моравецький також зазначив, що Польща активно проводить консультації з Латвією та Литвою, а також перебуває у координації з лідерами Євросоюзу. Зокрема, голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн кілька днів тому, після розмови з Моравецьки, проінформувала президента США Джо Байдена про деталі провокації режиму Лукашенка на польському кордоні.

Міністри закордонних справ ЄС у понеділок, 15 листопада, розширять санкції щодо Білорусі, повідомив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Докладніше про те, що відбувається на польсько-білоруському кордоні і як Польща вирішуватиме міграційну кризу, читайте у статті Олександра Шевченка "Лукашенко проти Європи: кривава гра на витривалість".

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецкі заявив, що Польща у зв'язку із загостренням ситуації на кордоні Польщі та Білорусі обговорює з Литвою та Латвією питання безпеки східного флангу Альянсу в рамках 4-ї статті Північноантлантичного договору.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі