ЄС готує санкції проти авіакомпаній і турфірм, які відправляють мігрантів до Білорусі

Поділитися
Обмежувальні заходи розширять 15 листопада, повідомив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Міністри закордонних справ ЄС у понеділок, 15 листопада, розширять санкції щодо Білорусі, повідомив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Під обмеження потраплять авіакомпанії і туристичні фірми, які займаються відправкою та перевезенням мігрантів із Близького Сходу до Білорусі. Санкції також можуть ввести проти Національного аеропорту Мінськ, розповіли агентству Reuters два дипломати.

«Ми дамо зелене світло розширенню правової бази наших санкцій проти Білорусі, щоб її можна було застосовувати до всіх, хто бере участь у незаконному ввезенні мігрантів до цієї країни», - сказав Боррель.

Після розширення санкцій очільники компаній можуть зіткнутися із заморожуванням активів і заборонами на поїздки до ЄС. Голова євродипломатії не виключає, що під розширення санкцій можуть потрапити і 30 чиновників, які вважаються причетними до міграційної кризи.

Білоруський диктатор Алєксандр Лукашенко пригрозив відповісти на розширення санкцій, зокрема, припиненням транзиту російського газу територією країни. На погрози диктатора у Євросоюзі нагадали, що Білорусь – не єдина країна-транзитер. А лобіюючий якнайшвидший запуск «Північного потоку-2» президент РФ Владімір Путін «здивувався», пообіцявши поговорити з Лукашенком.

Раніше волонтери InformNapalm встановили, що мігрантів з Іраку та Сирії до Білорусі звозила приватна сирійська авіакомпанія Cham Wings Airlines, яка також допомагала російським найманцям ПВК «Вагнер» дістатися Сирії. Упродовж 5-10 листопада літаки компанії здійснили по два перельоти до Мінська, найбільша активність перельотів спостерігалася 7 листопада, за день до загострення кризи.

За допомогу російському агресорові перевізник у 2016 році потрапив під санкції США, а у 2021 році санкції проти нього ввела й Україна. Окрім перекидання «вагнерівців», літаки компанії перевозили зброю та боєприпаси для армії сирійського диктатора Башара Асада та літали у тимчасово окупований Крим.

Як режим Лукашенка використовує міграційну кризу, читайте у статті Олександра Шевченка «Лукашенко проти Європи: кривава гра на витривалість». Чому форсоване формування Союзної держави – привід України переглянути свою політику щодо Мінська – у статті Володимира Кравченка «Лукашенко віддає Білорусь Путіну: головні загрози для України» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі