Польща відповіла на вимогу Єврокомісії «закрити» Дисциплінарну палату Верховного суду

Поділитися
Польща відповіла на вимогу Єврокомісії «закрити» Дисциплінарну палату Верховного суду © Unsplash / Proriat Hospitality
На думку Єврокомісії, Дисциплінарна палата загрожує чесному судочинству, водночас влада Польщі натякає на втручання ЄС у свою внутрішню політику

У день «дедлайну», 16 серпня, уряд Польщі надіслав офіційну відповідь на вимогу Європейської комісії припинити повноваження Дисциплінарної палати Верховного суду Польщі. Деталі листа опублікувало польське видання Polsat News.

У листі стверджується, що уряд готовий припинити діяльність Дисциплінарної палати в її нинішньому вигляді, однак реформу судової системи продовжить. 

Згідно з наказами першої голови Верховного суду Малгожати Мановської, нові справи стосовно суддів не передаватимуть на розгляд до Дисциплінарної палати. Однак наразі «уряд не має засобів, які, не порушуючи принципу незалежності судової влади, можуть призупинити роботу судової палати та наслідки її рішень», — йдеться у листі.

Дисциплінарну палату Верховного суду Польщі створили у 2018 році як елемент судової реформи уряду «Права і справедливості». До повноважень палати належать дисциплінарні справи, що стосуються суддів Верховного суду, адвокатів, суддів військових та загальних судів, прокурорів, трудового законодавства і справ із соціального забезпечення та звільнення суддів Верховного суду. На думку чиновників ЄС, такі повноваження можуть загрожувати незалежності судової системи Польщі. 

Водночас речник польського уряду Пьотр Мюллер наголосив на необхідності «дотримуватися положень Договорів ЄС, котрі чітко визначають, які повноваження передаються ЄС, а які залишаються виключними повноваженнями країн-членів», натякаючи, що Єврокомісія вийшла за межі своїх повноважень.

У липні 2021 року Суд Європейського Союзу постановив, що система дисциплінарної відповідальності суддів у Польщі не узгоджується із законодавством ЄС, і зобов’язав Польщу призупинити повноваження Дисциплінарної палати.

Детальніше про конфлікт польського уряду «Права і справедливості» з офіційним Брюсселем, який розпочався з судової реформи в Польщі й триває вже понад п'ять років, читайте у статті Олександра Шевченка «Єврокомісія проти Польщі»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі