Польща засуджує незаконні обшуки в окупованому Криму і масові затримання кримських татар і закликає Росію негайно припинити їх.
"Російська окупаційна влада не припиняє переслідувати кримських татар на незаконно анексованому півострові. Безпідставні обшуки і затримання членів цього співтовариства мають бути негайно припинені", - написав заступник міністра закордонних справ Польщі Марчін Пшедач на своїй сторінці в Twitter в четвер, 28 березня.
Russian occupying authorities do not cease to harass Crimean Tatars on the illegally annexed Peninsula. The arbitrary searches and detentions among this community must end immediately. #Crimea
- Marcin Przydacz (@marcin_przydacz) 28 березня 2019 р.
Раніше з аналогічною заявою та закликом звільнити всіх українських в'язнів Кремля виступив Державний департамент США.
Нагадаємо, близько 6:00 ранку в середу, 27 березня, співробітники ФСБ РФ і Росгвардії прийшли з обшуками до будинків 25 кримських татар в анексованому Криму. Більшість обшуків проводилася в окупованому Сімферополі, у межах фабрикованою російськими окупантами "справи Хізб ут-Тахрір".
Російські силовики затримали 20 кримських татар, переважно активістів, цивільних діячів, блогерів і журналістів. Вранці 28 березня у російському Ростові-на-Дону затримали ще трьох, членів правозахисної групи "Кримська солідарність". Усіх затриманих заарештували до 15 травня. Їм інкримінують створення терористичної організації і участь в ній.
Національна поліція України відкрила проти співробітників ФСБ і Росгвардії кримінальну справу за ч.2 статті 162 Кримінального кодексу України - порушення недоторканності житла. Їм загрожує до п'яти років позбавлення волі.
Міністерство закордонних справ України рішуче засудило масові обшуки й затримання кримських татар в анексованому Криму та закликало міжнародне співтовариство відреагувати на них. Позицію України підтримав Європейський Союз.
Україна також повідомила ООН і ПАРЄ про новий виток репресії на окупованому півострові.
Тим часом Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення в Криму і констатує, що жодного поліпшення за останні місяці на окупованому півострові не відбулося. Докладніше читайте в матеріалі Тетяни Курманової "Права людини в Криму: без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".