Польща може опинитися на межі катастрофи без працівників з України — експерт

Поділитися
Польща може опинитися на межі катастрофи без працівників з України — експерт Уряд не хоче відпускати заробітчан, які повернулися в Україну через закриття кордонів у зв'язку зі спалахом COVID-19 © YouTube/Факти ICTV
"Те, що буде вирощено в полях, пропаде".

Без українських заробітчан Польща може бути не в змозі зібрати весь урожай, а замінити їх ніким. Про це заявив глава польської Асоціації переробників фруктів і овочів, власник одного з найбільших переробних підприємств у Польщі (Real SA) Анджей Гайовнічек, пише "Укрінформ".

"Польща є великим виробником продуктів харчування, одним з найбільших в Європі. Скажімо, ми більше в ЄС вирощуємо печериць і ін. Тому якщо працівники з України не приїдуть, це буде катастрофа. Те, що буде вирощено в полях, пропаде, бо нікому буде збирати", - говорить Гайовнічек.

Він зазначив, що Польщі зараз необхідні "сотні тисяч" працівників з України. Якщо заробітчани не зможуть прибути на роботу до початку сезону збору полуниці, це може навіть стати поштовхом до протесту аграріїв. Як стверджує Гайовнічек, замінити українських робітників ніким.

Експерт також зазначив, що, українцям у Польщі повинні гарантувати гідні умови праці, соціального і грошового забезпечення. Крім цього, заробітна платня наших заробітчан повинна становити мінімум 12-14 злотих (75-90 грн) на годину нетто.

"Але це залежить від сфери працевлаштування, оскільки, наприклад, на будівництві заробляють трохи більше. Досить часто українці намагаються працювати більше годин, щоб більше заробити", - зазначив Гайовнічек.

Читайте також: Фінляндія чекає 15 тисяч заробітчан з України

Раніше повідомлялося, що уряд не хоче відпускати заробітчан, які повернулися в Україну через закриття кордонів у зв'язку зі спалахом COVID-19, назад на роботу в інші країни. Навіть за умови, що ці держави спеціально для них будуть послаблювати карантин і допомагати з виїздом.

Крім того, уряд планує створити нові робочі місця в ряді галузей: соціальній, бюджетній сферах або у "великому будівництві" (будівництві та ремонті доріг та об'єктів соціальної інфраструктури).

Очільник українського МЗС Дмитро Кулеба зазначав, що зараз Україна намагається забрати своїх громадян з-за кордону, аби карантин вони пережили у безпечних та максимально комфортних умовах, а тому дозвіл трудової міграції здавався б нелогічним.

Детальніше про те, як економічний ефект пандемії COVID-19 вплине на трудову міграцію та як можна залишити в країні тих українців, які повернулися, читайте в інтерв'ю Олександра Хребта з експертом з питань міграції Андрієм Гайдуцьким "Трудова дифузія".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі