Політика Угорщини загрожує Україні ще одним прецедентом зміни адміністративної карти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Політика Угорщини загрожує Україні ще одним прецедентом зміни адміністративної карти
Надмірна політизація діяльності угорської меншини в Закарпатській області дає підстави говорити про латентні автономістські тенденції в її середовищі. Викликом для національної безпеки України вже стало масове набуття її жителями громадянства Угорщини.

Давні прагнення офіційного Будапешту домогтися формування в Закарпатті окремої територіальної одиниці для угорців регіону можуть створити додатковий - з урахуванням особливого режиму в Донбасі - прецедент зміни адміністративної карти України.

Про це у статті у ZN.UA пишуть експерти Світлана Мітряєва та Мирослава Лендьел.

Безперечно, зазначають вони, можна шукати суто економічні мотиви в діях угорського уряду. Однак політичні заяви, виголошені Віктором Орбаном упродовж останнього року, примушують знаходити причини зовнішньополітичного розвороту в претензії Будапешта на роль основного російського центральноєвропейського союзника. А це впливає і на політику Угорщини щодо України.

Офіційний формат прояву "м'якої" експансії Угорщини проявляється у політиці захисту інтересів закордонних угорців, які проживають компактно у Словаччині, Румунії, Сербії, Україні. Тоді як реальним мотивом є бажання об'єднати угорську спільноту у кордонах, що існували на час закінчення Першої світової війни, пропонуючи для цього автономістські моделі.

Надмірна політизація діяльності угорської меншини в Закарпатській області (151,5 тис. осіб, за даними перепису 2001 р.), зокрема її структур - Партії угорців Закарпаття та Демократичної партії угорців України - дає підстави говорити про латентні автономістські тенденції в її середовищі. Вони посилилися з 2010 р., коли партією Орбана були сформовані правляча коаліція та уряд.

Викликом для національної безпеки України експерти вважають масове набуття жителями Закарпаття громадянства Угорщини, зважаючи на трагічні наслідки такого сценарію в Криму (за даними угорського уряду, громадянство Угорщини отримали вже близько 80 тис. громадян України).

Автори нагадують, що офіційний Будапешт насправді з кінця 1990-х років пропагує ідею Притисянського адміністративного району Закарпатської області, з метою формування територіальної одиниці, в межах якої проживала б переважна більшість угорців регіону.

Щонайменше, допускається формування в певних регіонах України мережі органів місцевого самоврядування, в яких, зважаючи на структуру населення новостворених районів, домінували би представники однієї етнічної меншини.

Зрозуміло, у разі формування такого району був би створений додатковий - якщо вважати таким особливий режим на Донбасі - прецедент зміни адміністративної карти України.

Більше читайте в статті "Угорщина: ставка на Росію" у свіжому числі "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі