Політична підгрупа ТКГ підняла питання сторін конфлікту в Донбасі, але згоди не досягла – Гармаш

Поділитися
Політична підгрупа ТКГ підняла питання сторін конфлікту в Донбасі, але згоди не досягла – Гармаш © Операція Об'єднаних сил / Facebook
За словами Гармаша, українська сторона намагалася з'ясувати у представників РФ, яка, на їхню думку, територія Донбасу є ОРДЛО.

Під час засідання робочої підгрупи ТКГ з політичних питань часто порушувалося питання про сторони збройного конфлікту, повідомив представник Донецької області в Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш. За його словами, позиції української делегації та інших учасників в цьому питанні відрізнялися.

"Сьогодні на засіданні робочої групи з політичних питань Мінської ТКГ, як ніколи часто порушувалося питання про сторони військового конфлікту на Донбасі. Так, так - на 7 році війни... Представники Росії стверджували що це Україна і "Донбас" (що вони розуміють під цим поняттям - неясно. Напевно, частина Донецького вугільного басейну в Ростовській області РФ). Також з того боку звучав варіант - "народ Донбасу" (теж не зрозуміло, що не поділили з Україною жителі Покровська, Добропілля, Краматорська, Маріуполя... плюс півтора мільйона вимушених переселенців)", - написав Гармаш.

При цьому, українська сторона вказала на те, що "конфліктують Росія та Україна". За словами Гармаша, представників бойовиків та РФ попросили не вдаватися до подібних провокацій, адже вони відволікають учасників переговорів від обговорення Плану дій, запропонованого Україною.

"Загалом, до згоди у визначенні сторін конфлікту учасники переговорів ще не дійшли. Але той факт, що це питання стало викликати так багато уваги, дає надію", - додав Гармаш

Він зазначив, що українська сторона намагалася з'ясувати у представників РФ, яка територія, за їхньою версією, є ОРДЛО. Адже окупована НЗФ територія, за словами Гармаша, на 1,4 тисячі км більше, ніж зафіксована в Мінських угодах. Тому на яку територію вони поширюються неясно.

"Це питання - не менш основоположне, ніж визначення сторін конфлікту. Але і тут ми не отримуємо чіткої відповіді, хоч вона й записана в Мінських угодах. Москва має дивовижну здатність ставати глухою та сліпою, коли не хоче чогось бачити та чути. Особливо якщо мова йде про підписані нею ж домовленості", - додав Гармаш.

Сьогодні на засіданні робочої групи з політичних питань Мінської ТКГ, як ніколи часто порушувалося питання про сторони...

Опубліковано Сергеєм Гармашем Вівторок, 16 лютого 2021 р.

Нагадаємо, в листопаді минулого року глава української делегації Леонід Кравчук заявив, що підготовлений українською стороною "План спільних кроків" для ТКГ пропонує повністю припинити конфлікт і демілітаризувати окремі райони Донецької та Луганської області на початку поточного року, щоб створити всі необхідні умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року. За словами президента Зеленського, саме цей план буде ключовою темою переговорів радників. Пізніше українська сторона заявила, що сторони взяли план дій України щодо Донбасу за основу.

При цьому Гармаш заявляв про те, що Україна вже розробила кілька планів дій по Донбасу на випадок глухого кута на переговорах в ТКГ, а їх реалізація залежатиме від політики новообраного президента США Джо Байдена.

У грудні 2020 року Росія фактично заблокувала переговори в Мінську, вимагаючи від України, серед іншого, затвердити "мирний план" бойовиків з врегулювання ситуації в Донбасі.

28 січня бойовики фейкових "ДНР" і "ЛНР" представили свою "доктрину", яка передбачає захоплення всієї території Донецької та Луганської областей України. "Документ" оприлюднили під час так званого форуму "Русский Донбас", куди також прибули російські пропагандисти. Так звана доктрина бойовиків включає 7 кроків, які вони планують виконати в "перспективі".

Значущих результатів щодо припинення російської агресії та деокупації Донбасу як не було, так і немає. То чи не час змінювати "формат і стратегію"? Про це розмірковує Тетяна Силіна у статті "Подорож з Парижа до Берліна із зупинкою в Мінську завдовжки в рік".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі