Голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк зазначила, що в парламенті повернуться до розгляду законопроєкту президента Володимира Зеленського про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва. Проте вона не впевнена, що цей закон зможе зараз пройти процедуру погодження фракцій. Під час інтерв'ю з Інною Ведерніковою для ZN.UA Шуляк пояснила, чому.
"Для того, щоб відповістити на запитання по ОАСК, я маю вам розповісти, як зараз працює парламент, - зазначила очільниця СН.
"23 лютого в нас було засідання в парламенті, де всі фракції на випадок нападу Росії домовилися сформувати оборонну платформу. Усі рішення, які виносилися в зал парламенту, приймалися за принципом консенсусу. Коли Давид Арахамія переключився на переговірну групу, ми разом із Мотовиловцем зосередилися на підготовці порядку денного з боку монобільшості. Наради тривають по п'ять-шість годин. Ми проговорюємо кожен документ, кожну кому, запрошуємо голів комітетів, міністрів. Тобто поки не домовимося всередині парламентських груп і фракцій, у зал нічого не виноситься. Тож я зовсім не впевнена, що закон про ОАСК пройде цю процедуру погоджень саме зараз", - сказала вона.
Коли Шуляк нагадали, що по суті і САП, і НАБУ, і ОАСК є рифами, на яких, як на мінах, може політично підірватися Зеленський після війни, якщо не відкриє другий фронт проти корупції, голова СН запропонувала взяти паузу в цьому питанні.
"Давайте візьмемо паузу в цьому питанні й почекаємо розвитку подій. Я впевнена, що наша команда займе правильну позицію в цьому питанні і зрештою допоможе президентові впоратися з цим фронтом", - відповіла Шуляк.
Нагадаємо, до 23 лютого законопроєкт президента про ліквідацію, як і альтернативний голови ВС Князєва про перерозподіл повноважень ОАСК, майже рік лежав у комітеті. Який очолює представник партії "Слуга народа". Там же сьогодні лежить позов Януковича, а також претендента на посаду директора НАБУ Новака, здатного в разі його задоволення посунути з позиції не зовсім угодного Банковій в.о. Гізо Углаву.
Все це очевидно суспільству, про це чудово знають глава ОПУ Єрмак, профільні заступники-куратори Смирнов і Татаров, голови профільних комітетів Радіна, Костін, Іонушас, прем'єр-міністр Шмигаль.
Більше статей Інни Ведернікової читайте за посиланням.