Президент України Володимир Зеленський завершив телефонну розмову із Президентом США Джо Байденом. Заплановані на 19:30 за Київським часом переговори розпочалися на годину пізніше та тривали півтори години.
Байден у розмові із Зеленським підтвердив плани США щодо надання допомоги, щоб Україна "могла дати відсіч у будь-який час". Про це повідомив голова офісу Володимира Зеленського Андрій Єрмак в ефірі ток-шоу "Право на владу". Крім того, президент США заявив, що рішення про вступ України до НАТО залежить тільки від рішення українського народу та членів НАТО.
Стримано відреагував у Твіттер на розмову із главою США президент України Володимир Зеленський.
“Президент Сполучених Штатів поінформував мене про зміст своїх переговорів з Путіним. Ми також обговорили можливі формати врегулювання конфлікту на Донбасі та торкнулися ходу внутрішніх реформ в Україні”, — написав президент України.
Finished a 1.5-hour conversation with @POTUS. The President of the United States informed me of the content of his negotiations with Putin. We also discussed possible formats for resolving the conflict in Donbas and touched upon the course of internal reforms in Ukraine. pic.twitter.com/boKzAdiyeU
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) December 9, 2021
Нагадаємо, 7 грудня відбулася відеорозмова президентів США Джо Байдена та Росії Владіміра Путіна, присвячена українському питанню. А якщо точніше - інформації про можливе вторгнення РФ в нашу країну вже цієї зими.
Під час переговорів глава Білого дому дав зрозуміти російському колезі, що не зважатиме на "червоні лінії" РФ у питанні розширення НАТО. Це стало відповідь на заклик Путіна надати Росії юридичні гарантії того, що Альянс не буде розширюватися на схід.
Також Байден заявив, що США та союзники дадуть відповідь рішучими економічними та іншими санкціями у разі військового вторгнення Росії на територію України.
А ось Путін під час розмови знову спробував зняти з Росії відповідальність за продовження бойових дій на Донбасі, звинувативши Україну в "деструктивній лінії", спрямованій на повний демонтаж мінських угод та домовленостей у "Нормандському форматі".
У сучасних обставинах відбувається випробування стратегічного партнерства України та США на міцність: реальною загрозою чергової російської навали, коли цілком очевидно, що Путін та російська дипломатія виробили імунітет до заяв про "рішучу підтримку" та "серйозну стурбованість". Докладніше – у статті Олега Шамшура "Ворог біля воріт: хто і як може зупинити Путіна" у ZN.UA.
Як робить висновок Олексій Їжак у статті "Байден і Путін розійшлися по кутках. Чого очікувати Україні", нових західних санкцій, які б підштовхували РФ йти на поступки в межах дипломатичного врегулювання, не буде.