Про це в статті DT.UA пише Якуб Логінов. Він звертає увагу на те, що президент Анджей Дуда, так само, як і прем'єр-міністр Беата Шидло, лідер "ПіС" Ярослав Качинський, міністр оборони Антоній Мацеревич, голова МЗС Вітольд Ващиковський і спікер Сейму Марек Кухцінський продемонстрували, що вони однозначно на боці України.
Одним із перших тестів на ставлення нової влади Польщі до України було рішення нового люблінського воєводи (відповідник українського губернатора - представник уряду, призначений прем'єром) щодо продовження пішохідного руху на кордонному переході Долгобичув-Угринів. Протиукраїнськи налаштована частина суспільства виступала за те, щоб кордон з Україною, радше, закрити й поставити вздовж нього колючий дріт.
"Воєвода Пшемислав Чарнек виявився у цьому питанні більш проукраїнськи налаштованим, ніж попередники: продовження пішохідного руху в Долгобичеві та запровадження такого в Гребенному стало однією з перших його результативних справ (тоді як справа могла провалитися через бездіяльність Державної прикордонної служби України, що до останку зволікала з відповіддю на пропозицію польської сторони і прийняла її тільки після тиску українських ЗМІ та громадських організацій). І воєвода тут не виняток, - уряд Беати Шидло підтримав і навіть збільшив суму наданого ще урядом Еви Копач польського кредиту для України, спрямованого на розвиток прикордонної інфраструктури", - йдеться в статті.
В цей же час, Польща може віддати Румунії роль головного партнера, яким була Україна. Оскільки вона входить в ЄС і НАТО, навідміну від України. А також економічно вона сильніший партнер. Однак чи стане така ідея популярною залежить від Києва і того, наскільки відносини з ним будуть втомливими.
Більше про польсько-українські відносини читайте у статті Якуба Логінова "Польща іде угорським шляхом".