Побоювання щодо претензій нової влади Польщі до України не виправдалися

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Побоювання щодо претензій нової влади Польщі до України не виправдалися Польща і Україна лишилися партнерами. Ілюстрація © president.gov.ua
Усі ключові члени нового польського уряду чітко продемонструвати свою проукраїнську позицію.

Після виборів у Польщі з'явилися побоювання, що партія переможець "Право і Справедливість" прийме риторику "кресових середовищ", які висувають претензії до України. Такі настрої у партії Ярослава Качинського дійсно є, але вони не здобули підтримку у її лідерів.

Про це в статті DT.UA пише Якуб Логінов. Він звертає увагу на те, що президент Анджей Дуда, так само, як і прем'єр-міністр Беата Шидло, лідер "ПіС" Ярослав Качинський, міністр оборони Антоній Мацеревич, голова МЗС Вітольд Ващиковський і спікер Сейму Марек Кухцінський продемонстрували, що вони однозначно на боці України.

Одним із перших тестів на ставлення нової влади Польщі до України було рішення нового люблінського воєводи (відповідник українського губернатора - представник уряду, призначений прем'єром) щодо продовження пішохідного руху на кордонному переході Долгобичув-Угринів. Протиукраїнськи налаштована частина суспільства виступала за те, щоб кордон з Україною, радше, закрити й поставити вздовж нього колючий дріт.

"Воєвода Пшемислав Чарнек виявився у цьому питанні більш проукраїнськи налаштованим, ніж попередники: продовження пішохідного руху в Долгобичеві та запровадження такого в Гребенному стало однією з перших його результативних справ (тоді як справа могла провалитися через бездіяльність Державної прикордонної служби України, що до останку зволікала з відповіддю на пропозицію польської сторони і прийняла її тільки після тиску українських ЗМІ та громадських організацій). І воєвода тут не виняток, - уряд Беати Шидло підтримав і навіть збільшив суму наданого ще урядом Еви Копач польського кредиту для України, спрямованого на розвиток прикордонної інфраструктури", - йдеться в статті.

В цей же час, Польща може віддати Румунії роль головного партнера, яким була Україна. Оскільки вона входить в ЄС і НАТО, навідміну від України. А також економічно вона сильніший партнер. Однак чи стане така ідея популярною залежить від Києва і того, наскільки відносини з ним будуть втомливими.

Більше про польсько-українські відносини читайте у статті Якуба Логінова "Польща іде угорським шляхом".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі