Польща може зробити Румунію своїм головним партнером замість України

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Польща може зробити Румунію своїм головним партнером замість України Польща може замінити Україну Румунією. Ілюстрація © Андрій Товстиженко, DT.UA
Поляки поступово відкривають для себе нову Румунію, яка входить в ЄС і НАТО, на відміну від України.

Румунія поступово займає у Польщі роль, яку до цього часу віддавали Україні. Вона чудово підходить Варшаві в якості головного союзника у побудові так званого Міжмор'я, яке б гарантувало безпеку регіону.

Про це в статті для DT.UA пише Якуб Логінов, який додає, що Міжмор'я повинно стати основною темою закордонної політики Польщі. В його рамках повинна була б відновитися співпраця Вишеградської групи, а також відбутися побудова тісних відносин з Угорщиною і Румунією, а також країнами Балтії.

"Румунія поступово займає у Польщі позицію, яку донедавна віддавали Україні. Найбільша (після України) за площею та населенням країна європейської частини Чорноморського регіону і абсолютний лідер Причорномор'я за рівнем ВВП (відтак - надійніший, ніж Україна, партнер для інвестиційної та експортної експансії польських фірм). Країна, яка, на відміну від України, належить до ЄС і НАТО, і, на відміну від традиційно дружньої Угорщини, поділяє антиросійські погляди Польщі. Нарешті, поляки пам'ятають, що Румунія та Латвія були єдиними дружніми сусідами довоєнної Польщі, а симпатія звичайних румунів до поляків зберігається донині", - йдеться в статті.

Автор зауважує, що донедавна Румунія асоціювалася у поляків з бідністю. Але це вже відходить в минуле і в Польщі з'являється "мода на Румунію", яка може відкрити полякам досі маловідомої для них країни на побутовому і політичному рівнях.

"Мода на Румунію - аналогічна тому, як у 2004 році поляки під впливом Помаранчевої революції відкрили для себе і полюбили Україну", - пише Логінов.

Він додає, що чи замінить Румунія Україну в ролі стратегічного партнера Польщі в Центрально-Східній Європі залежить від Києва і того, як часто він буде давати привід для розвитку "втоми від України". Тим часом, у Варшави вже є ідея щодо альтернативи у міжнародній політиці і вона стає дедалі популярнішою.

Більше про польсько-українські відносини читайте у статті Якуба Логінова "Польща іде угорським шляхом".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі