Питання відставки Разумкова включили до порядку денного

Доповнено
Поділитися
Питання відставки Разумкова включили до порядку денного © Василь Артюшенко, ZN.UA
За погодженим у Трускавці планом, очолити парламент має перший віце-спікер Стефанчук.

Верховна Рада проголосувала за включення питання відставки спікера Дмитра Разумкова до порядку денного. Таке Таке рішенні підтримали 246 народних депутатів.

Фракції голосували так:

  • "Слуга народу" - 211 "за"
  • ОПЗЖ - 0 "за"
  • "Європейська солідарність" - 0 "за"
  • "Батьківщина" - 0 "за"
  • "За майбутнє" - 15 "за"
  • "Голос" - 0 "за"
  • "Довіра" - 16 "за"
  • позафракційні - 4 "за"

Як повідомляло раніше ZN.UA, розглянути питання відставки Разумкова хочуть у четвер, 7 жовтня. За погодженим у Трускавці планом, очолити парламент має Руслан Стефанчук – чинний перший віцеспікер, а його місце займе перший заступник голови фракції СН Олександр Корнієнко.

Також, згідно з постановою, Рахункова палата повинна провести аудит виконання кошторису Верховної Ради в поточному році. Після чого, згідно з регламентом, голова парламенту повинен підготувати звіт про свою роботу та виконання кошторису, а також надати його депутатам не пізніше, ніж за два дні до розгляду відставки.

Раніше народні депутати відсторонили Разумкова від ведення пленарних засідань на два дні. Відповідну заяву подали фракції «Слуги народу» та групи «За майбутнє» і «Довіра». Рішення підтримали 240 депутатів, жодного голосу не дали фракції ОПЗЖ, «Європейської солідарності» та «Батьківщини».

На з'їзді фракції в Трускавці 2 жовтня «слуги народу» проголосували за початок процедури відкликання Разумкова з посади голови парламенту. Президент Володимир Зеленський назвав питання відставки або збереження на посаді спікера «внутрішньофракційним». Щоправда, за словами Разумкова, фракція «Слуга народу» відмовилася з ним зустрітися та обговорити ініціативу щодо відставки.

Своїм «вільнодумством» і неготовністю порушувати регламент за вказівкою згори спікер дратував Банкову. Останньою краплею став закон про деолігархізацію. Зокрема, Разумков критикував документ за норму, що дозволяє формувати реєстр рішенням «ручної» Ради нацбезпеки та оборони, вказував на правові колізії у ньому і відправив на розгляд Венеціанської комісії.

Що насправді будує Зеленський, який зосереджує у своїх руках абсолютну владу? Наскільки міцною є така конструкція? Які ризики несе для держави? Читайте в матеріалах Інни Ведернікової «За законом прайду. Як Зеленський вирішує кадрове питання» і «Картковий будиночок Зе! Підсумки сезону» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі