Питання про те, чи зможе Україна приєднатися до НАТО, вже вирішене, заявила посол Великої Британії Мелінда Сіммонс в інтерв’ю «BBC Україна». Однак, за її словами, потрібно вирішити питання, що має зробити Україна для членства в Альянсі.
«Ясно, що держави НАТО підтримують прагнення України приєднатися до НАТО. Можна сказати, що питання про те, чи може Україна приєднатися, вже вирішено в принципі. Питання в тому, що для цього потрібно. І от розмови про це з українською стороною відбуваються регулярно, а зрушень нема», – заявила Сіммонс.
За її словами, як посол контактного посольства НАТО вона має поширювати обізнаність про Північноатлантичний альянс, розвіювати дезінформацію. Також її завдання полягає у тому, щоб вести діалог з Україною, підтримувати і допомагати їй на шляху до членства.
«Із залученістю України, її участю в операціях НАТО – все чудово, і прогрес є очевидним. Але стосовно інституційних реформ, яких вимагає членство, то тут залишається багато роботи, – в деяких сферах більше, ніж в інших. Одна з них – інституційна реформа в сфері оборони. Я послідовно і скрізь наголошую: воювати на фронті дуже важливо, але так само важливо мати надійну систему підтримки в тилу. І тут повинен бути якийсь поступ», – додала Сіммонс.
Водночас вона звернула увагу на те, що статус «Партнера розширених можливостей» та План Дій щодо членства чітко говорять: є супутні реформи, в яких також має бути прогрес. Сіммонс зазначила, що це судова реформа і реформа безпекового сектору.
Раніше Україна вперше з моменту здобуття незалежності отримала стратегію зовнішньополітичної діяльності, де одним із пріоритетів прописав курс в НАТО та ЄС.
Вступ України у Євросоюз і Північноатлантичний альянс – питання політичне. «У НАТО завжди були проблеми з країнами, де йде війна. Безумовно. Тому що одна з переваг НАТО – п'ята стаття Вашингтонського договору. І всі бояться бути з Росією в прямій війні», - пояснює пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен.
На думку дипломата, Україні варто готуватися до членства і проводити необхідні реформи, щоб встигнути скористатися вікном можливостей, коли з'явиться політичне рішення розширити ЄС і НАТО. Детальніше читайте в інтерв'ю Тетяни Силіної із пані послом Німеччини Анкою Фельдгузен «Усі бояться бути з Росією в прямій війні» у ZN.UA.