Перепоною для вступу України в НАТО є не тільки тривалий конфлікт на сході України, але й ситуація в Криму. Про це заявив очільник МЗС Литви Лінас Лінкявічус, повідомляє "Європейська правда".
"Звісно, нинішня ситуація, війна з Росією, грає не на вашу користь. Правила НАТО такі, що Альянс не запрошуватиме до членства державу, на кордонах якої триває війна – незалежно від того, хто є агресором, а хто жертвою", - сказав Лінкявічус.
За його словами, основна причина - конфлікт в Донбасі, проте Крим теж не можна скидати з рахунків.
"Звісно, те, що держава має проблеми зі здійсненням суверенітету та з територіальною цілісністю (йдеться про окупований Крим. – ЄП), – це також важливий аргумент. Але в цьому разі має вагу те, що Україна не несе за це відповідальності, і це – важливий контраргумент. Але у кожному разі свого часу всі ці питання мають бути вирішені", - сказав Лінкявічюс.
Очільник литовського МЗС вважає, що Україна повинна вирішити кримське питання до вступу в НАТО.
"Звичайно, до членства. Але й запрошення до членства не прийде швидко, повірте. Це Україні теж треба розуміти. У Литви це забрало 10 років", - заявив Лінкявічюс.
Попри це, в МЗС вважають, що Україна не повинна фокусуватися виключно на цих проблемах.
"Краще продовжувати реформи. І зміни повинні бути не лише у військовій сфері, але також у економіці, у питанні демократичних свобод. НАТО – це ж не просто про армію. Критерії НАТО багато в чому збігаються з тими, які потрібні для зближення з ЄС", - сказав Лінкявічус.
У вересні президент Володимир Зеленський закликав світову спільноту взяти участь у створенні міжнародної платформи по деокупацію Криму, а також підтримати оновлену резолюцію про ситуацію з правами людини на анексованому півострові.
Детальніше про окуповану кримську реальність, вівчені уроки та подальші дії, читайте в статті першого заступника міністра закордонних справ Еміне Джапарової "Пахлава Медова" стала "хмизом в меду" для ZN.UA