Журналісти та громадські активісти, які йдуть на дострокові 3на умовно прохідних місцях списків партій Народний фронт, Блок Петра Порошенка, "Самопоміч", "Громадянська позиція" і "Батьківщина" у новій Верховній Раді збираються працювати в рамках міжфракційного об'єднання.
Про це на брифінгу 15 вересня повідомила співзасновник Руху "Чесно" Світлана Заліщук.
"Ми туди йдемо не тільки як нові люди з вже сформованих молодих політичних сил, громадських організацій, ми туди йдемо ще й з журналістики... Ми точно будемо співпрацювати разом... Це наші найближчі партнери, ми у майбутньому збираємося створити міжфракційне парламентське об'єднання і проголосити ту програму, домовитися про конкретні принципи, конкретні закони, реформи, за які ми точно візьмемо відповідальність і будемо разом працювати, у якій б фракції ми не були", - сказала вона.
У числі таких реформ і законів журналісти та громадські активісти назвали реалізацію пакету проектів реанімаційного пакету реформ, закону про права і свободи переселенців, невідворотність покарання за корупційні злочини, виведення в онлайн усіх трансакцій Держказначейства, адміністративну реформу, прозорий закон про медіа-власність і створення реєстру медіа, а також новий виборчий кодекс на основі відкритих партійних списків і прозорого бюджетного фінансування партій. На думку активістів, останній пункт дозволить їм на наступні парламентські вибори йти у власному партійному проекті.
"Очевидно, ті, хто тут (на брифінгу, - ред.) зібралися - це люди, які повинні були створити свою партію. Зараз ми чуємо критику - як ви можете йти з цими людьми (в одному партійному списку, - ред.)... З тими, з ким ми пішли - звичайно ж, соромно, це факт... Але так сталося, у нас виходу не було. Ми могли чекати ще п'ять років і разом з вами критикувати списки. Сьогодні ми на місці тих, кого критикують... Давайте хотіти, щоб... через якийсь час ми могли з цими людьми, які тут стоять, створити такий список, щоб ті старпери хотіли до нас, а ми б їх не взяли", - зазначив журналіст Мустафа Найєм.
Як відомо, низка українських журналістів беруть участь у парламентських виборах як кандидати від Блоку Петра Порошенка (Мустафа Найєм, Сергій Лещенко), Народного фронту (Тетяна Чорновол, Вікторія Сюмар), "Батьківщини" (Ігор Луценко), "Громадянської позіції" (Наталя Соколенко), партії "Самопоміч" (Єгор Соболєв).
Нагадаємо, позачергові парламентські вибори в Україні призначені на 26 жовтня. !zn