Піратство в інтернеті залишається безконтрольним і ускладнює роботу в Україні передових компаній, які не впевнені в захищеності своєї інтелектуальної власності. Про це заявив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.
"В Україні експортний ринок програмного забезпечення становить $ 1,5 мільярда, а внутрішній ринок - $ 3,5 мільярда. Уявіть, що було б, якби викорінили піратство. Уявіть, що компанії приходили сюди і постійно ділилися своїм ноу-хау і набирали б молодих українських талантів - були б вони впевненими у захищеності своєї інтелектуальної власності", - сказав дипломат.
Він також звернув увагу на те, що значна частина урядових структур, не кажучи вже про приватні підприємства і громадян, користується неліцензійним або піратським програмним забезпеченням, а "помилки" української влади у спілкуванні з організаціями, які збирають роялті, ще більше віддалили Україну від міжнародних стандартів.
Раніше Міжнародний альянс інтелектуальної власності (IIPA) рекомендував надати Україні статус Priority Foreign Country в його списку країн, які порушують авторське право, йдеться в повідомленні організації. Оскільки жодна інша країна зараз такого статусу не має, це означає, що Україна стане "піратом №1" у світі.
IIPA також рекомендував урядовому агентству США "Американське торговельне представництво" позбавити Україну права отримувати торговельні пільги. Зараз Україна перебуває у так званому Priority Watch List, разом з Аргентиною, Чилі, Китаєм, Коста-Рікою, Індією, Індонезією і Росією. !zn
Читайте також:
Україна розраховує уникнути санкцій США за незадовільну боротьбу з "піратством"
США почали розслідування сприяння влади України "піратству"
Рунет протестує: скандальний "антипіратський" закон набув чинності